Volocopter uçan taksiler için tarih verdi


03 Mart 2021 Çarşamba 11:45
ABONE OL
Volocopter uçan taksiler için tarih verdi

Gelişen teknoloji ve artan imkanlarla birlikte, geçmişte neredeyse imkansız gözüken hayaller gerçeğe dönüşüyor. Özellikle turistik uzay yolculuğunun konuşulduğu bu günlerde insanlığın en büyük hayallerinden biri olan uçak taksiler için çalışmalar sürüyor. Bu konuda çalışmalar yürüten ve ciddi bir yatırım alan Volocopter uçan taksiler için tarih verdi.

Volocopter uçan taksiler 2 yıl içinde göklerde

Yaklaşık iki yıl önce Güney Almanya’da kurulan bir girişim olan Volocopter özellikle dikey kalkış yapabilen araçlara odaklanıyor. Son olarak 241 milyon dolarlık D serisi yatırımını alan uçan taksi girişimi, çok yakında ulaşımı kökten değiştirmek istiyor.

Volocopter CEO’su Florian Reuter, yaptığı açıklamada ” VolaCity için sertifikamızı iki yıl içinde almayı umuyoruz. Uçan taksi operasyonlarını hemen ardından hayata geçirmeyi planlıyoruz.” dedi. Hizmet ilk olarak Paris ve Singapur’da kullanıma açılacak.

https://shiftdelete.net/volocopter-ucan-taksiler-icin-tarih-verdi

Girişim, Paris 2024 olimpiyatlarında kendi araçlarının kullanılmasını istiyor. İlk denemeler Stuttgart, Helsinki ve Dubai’de başarılı şekilde gerçekleştirdi. Girişim aynı zamanda ABD pazarı için çalışmalar yapıyor.

Her ne kadar uçan taksi kulağa oldukça heyecan verici gelse de, aslında çözülmesi gereken ciddi sorunlar var. Neredeyse hiçbir ülke bu konuda yasal bir düzenlemeye sahip değil. Bu durumun hizmet kullanıma sunulmadan önce, çözülmesi gerekiyor. Temelde devasa bir Drone olan bu araçlar şimdilik pilotlu ve otomatik olarak iki moda sahip. Ancak gelecekte tamamen otonom şekilde pilota ihtiyaç duymadan kullanılabilecek.
yazarOğuz Çakır

1998 yılında Samsun’da doğdu. Uzun yıllardır meraklısı olduğum teknolojiyi, inceliyor ve yakından takip ediyor. İstanbul Üniversitesi'nde eğitimime devam ederken, bir yandan da ShiftDelete.net için teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Volocopter uçan taksiler için tarih verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volocopter uçan taksiler için tarih verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volocopter uçan taksiler için tarih verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!