Okunma

Volvo Araçları Ses ile Kontrol Edilecek!


05 Ocak 2016 Salı 13:30
Volvo Araçları Ses ile Kontrol Edilecek!

1999 yılında İsveç’te kurulan Volvo, Microsoft ile yapacağı iş birliği çerçevesinde, şoförlerin ses kontrolü beraberinde işlevsellik kazanacak ürününü kullanıcıların huzuruna sundu.

Kullanıcıların “akıllı saat” adlı ürüne sahip olmaları dahilinde yararlanabilecekleri ürün, ses kontrolü yardımı ile gerçekleştirilmek istenen pek çok komutun uygulamaya konmasını sağlıyor.

Gelecek nesil otomobil teknolojileri kapsamında ikinci birlikteliklerini gerçekleştiren Volvo-Microsoft ikilisi, söz konusu süreç sonrasında da yeni uygulama ve çözümler beraberinde kullanıcılara ulaşma vaadinde bulunuyorlar.

Giyilebilir teknolojilerin, yeni nesil otomobil çözümlerinde ne denli farklılık yaratır bilinmez; ama bu bağlamda gerçekleştirilmesi muhtemel işbirliklerin sonuca yansıtacakları katkı yadsınamaz.

16-01/05/volvo-microsoft.JPG

:: Giyilebilir teknolojilerin ne oranda, otomobillere uygulanabileceğini düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Volvo Araçları Ses ile Kontrol Edilecek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  1999 da kurulan volvo mu??? 1927 olmasın o!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Arabalarda ses çok iyi olmaz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Volvo 1927 yılında kuruldu ne demek 1999?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  he he, geçen sefer ki gibi güvenlik testinde adamları ezmesin de,insansız arabaları,

" Volvo Araçları Ses ile Kontrol Edilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volvo Araçları Ses ile Kontrol Edilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volvo Araçları Ses ile Kontrol Edilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "