Okunma

Vücuduna sardığı 102 iPhone ile yakalandı!


19 Temmuz 2017 Çarşamba 07:00
Vücuduna sardığı 102 iPhone ile yakalandı!

iPhone’un Çin’e göre Hong Kong’da ucuz olması insanları sınırdan daha çok iPhone geçirmeye teşvik ediyor. Bu sebeple her gün kaçakçılık olayları yaşanmakta. Bu seferki olayda suçlu, vücuduna sardığı 102 iPhone ile yakalanan bir kadın oldu.

102 adet iPhone ile yakalandı!

Shenzhen’deki gümrük yetkilileri sınırdan geçmek isteyen bir kadının hareketlerinden ve vücudunun durumundan şüphelenerek üzerini aradılar. Arama sonucunda kadının vücuduna sarılmış 102 iPhone ve 15 lüks saat ele geçirildi.

17-07/19/102-iphone-ile-yakalandi-2.jpg

Kadının üzerinde yakalanan ürünlerin toplam değerinin 100.000 dolara yakın olduğu tahmin ediliyor. Hong Kong’tan bu şekilde ürün kaçırarak binlerce dolar para kazanmaya çalışan birçok insan olduğu biliniyor. Bu sebeple yetkililer işi oldukça sıkı tutuyorlar.

Hong Kong’ta 2015 yılında bir kaçakçı erkeğin üzerinde 94, başka bir kaçakçıda ise 146 iPhone yakalanmıştı. Çin ve Hon Kong dışında bu tür kaçakçılık olayları ile uğraşan birçok ülke var. Fakat bu kadar telefonun bir kişi tarafından sınırdan geçirilmeye çalışılması bildiğimiz kadarıyla bu bölgeye özgü bir hareket.

:: Bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz ?

 

 
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Vücuduna sardığı 102 iPhone ile yakalandı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Masadaki telefonları sayıp da 102 tane yok diyen saftirikler resimdekiler temsili olarak konulmuş. Tamamını koymamışlar oraya. Haberin kaynağı olan yabancı basın 102 tane diyor. SDN masadakileri sayıp şu kadar diye yazacak hali yok değil mi?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kamburlu iphone…kızı ..hahahahaa
  yutturamadın gitti be çin çang çin..
  ((((( çİnlilerin çocukları olduğunda metal bişeyi mermer üzerine atıyormuşlar ses analizi yaparak o ismi bırakıyormuşlar..
  örnek..mermere atılan demir veya başka sert nesne..çin çinng çaaaang.
  diye ses çıkarınca çocuğun ismini çin çing çang. koyarmışlar..bir gazetede yıllar evvel okumuştum..şimdi biraz değiştiler..avp. veya abd. isimleri koyuyorlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu düşüncede olan bayan (af edersiniz) çok aptal. ya..!
  senin tipin zaten minyon tip..birde sırtını telefonla şişirsen
  polisi aptal yerine koyman demektir..ancak kendin aptal ***** budur.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Neden rose gold iphone yok orda

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu işin içinde var bir b**kluk çünkü havalimanına girer girmez girisden basliyor tarama kontrolleri ve uçağa binene kadar en az 5 noktadan geçiyorsun demekki diğer kişilerde havalimanın içinde çalışanlarla ortaklık yapıyor insan okurken bile biraz tuhaf geliyor 1tl cebine koyup radar kapısından geçersen cink edip sinyal veriyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Maşallah ablama

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ben olsam bende kaçırırım vala hatta buraya getiririm en az 50.000 tl ciro

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bu sirket yaparsa ticaret birey yaparsa sucmus (:

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Eger ustune samsung cihaz baglasaydi canli bomba olurdu

 10. SDN Okuru dedi ki:

  47 tane var orada ama

 11. SDN Okuru dedi ki:

  masada 50 civarı telefon var gerisi nerde? :)))

 12. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone icin değer Samsung kullanan YÖK oralarda

 13. SDN Okuru dedi ki:

  80 ler ve 90 sanlarda Terorıst tecavuzcü soyguncu kaçaçkçılar böyle teşhir edilirdi ülkemizin medyasında sonradan birileri rahatsız oldu bu uygulamayı kaldırdılar kim hırsız kim şerfsiz bilemez olduk

 14. SDN Okuru dedi ki:

  üzerinde servet taşıyor dedikleri bu olsa gerek

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Nas

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Canlı bomba gibi 😀

" Vücuduna sardığı 102 iPhone ile yakalandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vücuduna sardığı 102 iPhone ile yakalandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vücuduna sardığı 102 iPhone ile yakalandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "