Okunma

WeChat’in ilk dijital kimlikleri dağıtıldı!


07 Kasım 2018 Çarşamba 14:03
WeChat’in ilk dijital kimlikleri dağıtıldı!

Gaungdong Eyalet Kamu Güvenlik Dairesi, 5 Kasım 2018 Pazartesi tarihinde, Çin’in ilk resmi olarak kabul edilen dijital vatandaş kimlik kartını WeChat üzerinden verdi.

Kimlik kartları WeChat’in teknolojileri ile hazırlandı

Kimlik kartı, WeChat‘ın yüz tanıma teknolojisi kullanan bir yurttaş, kimlik kontrolünde, kimlik kartındaki resmi ile uyuşup uyuşmaması konusu üzerine verildi. Sistem kullanıcılar tarafından verilen bilgileri gözden geçiriyor ve bunlar kontrollerle uyuşuyorsa elektronik kimlik kartları oluşturuluyor.

Yurttaşlar dijital kimlik kartlarını online veya internet dışı başvurularında kullanabiliyor ve bu suretle üzerlerinde belge olarak bir kimlik kartı taşıma yükümlülüğünden kurtulmuş oluyorlar.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WeChat’in ilk dijital kimlikleri dağıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WeChat’in ilk dijital kimlikleri dağıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WeChat’in ilk dijital kimlikleri dağıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "