WhatsApp masaya ne zaman oturuyor?


15 Ocak 2021 Cuma 16:32
ABONE OL
WhatsApp masaya ne zaman oturuyor?

Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesi ile gündeme gelen kişisel verilerin güvenliği konusunda geçtiğimiz günlerde toplantı yapan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, kritik bir adım daha atıyor. Komisyon Ocak ayının son haftasında Twitter, Facebook, YouTube gibi sosyal ağ sağlayıcıları ile WhatsApp, BiP ve Yaay gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının temsilcilerini dinleyecek.

WhatsApp’ın sahibi olan Facebook’un, Türkiye’de temsilcilik açmadığı için toplantıya katılıp katılmayacağı ise merak konusu.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, Çarşamba günü AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman’ın, Başkanlığı’nda toplanarak WhatsApp’ın yeni sözleşmesiyle ilgili çalışma toplantısı yaptı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan ve AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız’ın katıldığı toplantıda; komisyon üyeleri veri güvenliği, büyük veri, dijital okur-yazarlık, dijital göç ve sosyal medya ağları konusunda değerlendirmede bulundu. Komisyon önümüzdeki haftadan itibaren ilgili bakanlık ve kurumlar ile sivil toplum kuruluşları ve uzmanlarla bir araya gelecek.

Komisyon, Ocak ayının son haftasında yapılacak çalışmalar kapsamında Twitter, Facebook, Youtube, TikTok gibi sosyal medya ağları ile WhatsApp, BiP ve Yaay gibi haberleşme uygulamalarının temsilcilerini de dinleme kararı aldı. İlgili sosyal medya ve haberleşme uygulamalarının temsilcileri komisyona davet edilerek görüşlerine başvurulacak.

Komisyonun son toplantısından sonra yapılan basın açıklamasında “Whatsapp’la gündeme gelen dijital mecraların mevcut gizlilik politikalarıyla üçüncü taraflara veri paylaşımını doğru bulmuyoruz. Komisyonumuz, net bir şekilde Whatsapp’ın yeni sözleşme dayatmasını asla kabul etmemektedir” denilmişti.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
signalci
signalci
1 ay önce

whatsapp kazığa oturacak ehuhehehe

Yakup güneş
Yakup güneş
1 ay önce

Deniz Yavuzyılmaz bu komisyondaki tek umudum olan siyasetçi. Genç, zeki ve çalışkan. Bu komisyonun tozunu attırmasını bekliyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

defolup gitsin

" WhatsApp masaya ne zaman oturuyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp masaya ne zaman oturuyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp masaya ne zaman oturuyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık!
  2. 2 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  3. 3 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  4. 4 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!
  5. 5 Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık
  6. 6 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim? 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim?
  7. 7 Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma
  8. 8 Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik! Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik!
  10. 10 Ne olacak bu ekran kartlarının hali? Ne olacak bu ekran kartlarının hali?