Okunma

WhatsApp’tan önemli güncelleme!


06 Ağustos 2018 Pazartesi 10:00
WhatsApp’tan önemli güncelleme!

WhatsApp sahte haber ile mücadelede kolları sıvadı. Özellikle son dönemlerde, Hindistan’da artan linç olaylarının bu güncellemeye neden olduğunu söyleyelim. Ülkede ki siyasi partiler sahte haberlerin yayılmasından ve linç olayların artmasından WhatsApp’ı sorumlu tutuyor.

WhatsApp başka ülkelerde de bu tür suçlamalarla karşı karşıya kalmıştı. Hatta bu konuda Twitter‘ın daha sabıkalı olduğu söylenebilir. Ancak Hindistan teknoloji firmaları için büyük bir pazar ve kimse bu pazarı kaybetmek istemiyor. Facebook‘un WhatsApp‘ın sahibi olduğu düşünüldüğünde, uygulamanın yasaklanması muhtemelen Facebook‘u da vurabilir.

WhatsApp sahte haber güncellemesi nasıl olacak?

Şirket sahte haberi engellemek için yönlendirilen mesajları öncelikle tespit edecek. Attığınız mesaj başka birinden gelen mesajın aynısı ise, karşı tarafa orjinal mesajı gönderen kişi etiketlenerek gönderilecek. WhatsApp bu yönlendirmeyi Hindistan özelinde beş kişi ile sınırlandırıyor. Diğer ülkelerde ise yirmi kişiye kadar bu yönlendirmeyi yapmak mümkün.

whatsapp sahte haber

Peki ama bu çözüm tek başına işe yarar mı? Doğrusu şirket Hindistan gibi büyük bir pazarda yasaklanmak gibi bir riske girmek istemiyor. Bu yüzden de siyasileri ikna etmenin peşinde. Ancak bu güncelleme sahte haberin yayılmasını önlemek yerine sadece yavaşlatıyor gibi görünüyor.

Sizce bu güncelleme sahte haberin yayılmasını engeller mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “WhatsApp’tan önemli güncelleme!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    General mobil8 kullanıyorum artık lütfen bana yardımcı olun yeni güncellemeler için

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Konunun WhatsApp ile hiçbir alakası yok. Hindistan karar mercileri krizi fırsata çevirip ülkedeki WhatsApp, Facebook, Twitter gibi uygulamaları kapattırıp kendi yerli WhatsApp larını açmak istiyorlar. Çok mantıklı, umarım yapabilirler, yerli sermaye kazanır.

" WhatsApp’tan önemli güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp’tan önemli güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp’tan önemli güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "