Okunma

WiFi Sağlığımızı Etkiliyor mu?


22 Kasım 2010 Pazartesi 07:50
WiFi Sağlığımızı Etkiliyor mu?

Yapılan araştırma insanlar üzerine değil fakat canlı denekler kullanılmış. Bu canlı deneklerin başında da ağaçlar var. Yapılan araştırma günümüzde evlerde ve ofislerde fazlasıyla kullanılan WiFi ağlarının çevreye olan etkisini gün yüzüne çıkartıyor aslında.

Yapılan araştırmada WiFi kullanılan bölgelerde bulunan ağaçların normal bölgelerde bulunanlardan yüzde 70 daha fazla zarar gördüğünü gösteriyor. Normal bölgelerdeki ağaçların üzerindeki yarıklar ve kanamalar ağaçların doğal büyüme evresinde olduğunu gösterirken WiFİ kullanılan bölgelerdeki ağaçların üzerindeki yarıkların daha fazla olduğu ve bu yarıklar üzerindeki fazla kanamanın ağacın içyapısına zarar verdiği araştırma sonucu ortaya çıkmış durumda.

Ağaçların üzerinde olumsuz etki yapan durum ise WiFi ağlarını yaydığı radyasyon. Radyasyon miktarı azaltılmaya çalışılsa da mantar gibi türeyen hotspot bağlantı birimleri çevreyi olumsuz etkiliyor.

:: Kablosuz ağınızı kullanmadığınız zamanlarda kapatıyor musunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WiFi Sağlığımızı Etkiliyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WiFi Sağlığımızı Etkiliyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WiFi Sağlığımızı Etkiliyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "