Okunma

Wikileaks Terör Örgütü İlan Edilebilir


29 Kasım 2010 Pazartesi 15:50
Wikileaks Terör Örgütü İlan Edilebilir

Wikileaks’in yayınladığı yeni gizli belgeler tüm dünyayı karıştırdı. ABD’nin dış politikası hakkında çok kritik bilgilerin ve müttefiklerin içinde olduğu birçok ülkenin hükümetleri hakkında çeşitli görüşlerin bulunduğu belgelerin yankısı daha uzun bir süre devam edecek gibi gözüküyor. (Wikileaks Nedir?)

Wikileaks tarafından yayınlanan belgeler tüm dünyayı karıştırsa da en büyük etkiyi ABD’de gösterdiği kesin. Öyle ki, ABD yetkilileri Wikileaks’i resmen düşman olarak ilan etmek üzere.

 

Wikileaks’in yayınladığı belgeler tüm dünyada şok etkisi yarattı

 

“Terör Örgütü İlan Edilsin”

ABD Anayurt Güvenliği Komitesi‘nin yeni başkanı olmaya hazırlanan Peter King, WikiLeaks’in aynı El Kaide gibi bir terörist organizasyon olarak kabul edilmesini talep etti.

King, ABD Dışışleri Bakanı Hillary Clinton’a gönderdiği mektupta, Wikileaks’in ABD’nin ulusal güvenliği için açık bir tehdit olduğunu dile getirerek, sitenin terörist organizasyonlar için belirlenen kriterlere uyduğunu iddia etti.

Terör Örgütü Olursa Ne Olur?

Wikileaks’in resmen bir terör örgütü olarak ilan edilmesi beraberinde çok ilginç sonuçlar doğurabilir. (Wikileaks Belgelerinde Türkiye’nin Adı Geçiyor)

WikiLeaks sunucularının ABD’de olmasının yanı sıra sitenin gelirleri de büyük ölçüde PayPal üzerinden gelen bağışlara dayalı.

Terör örgütü olarak ilan edildiği takdirde, Wikileaks yasal yollardan gelen tüm gelirlerinden olabilir.

 

Wikileaks’in terör örgütü olarak ilan edilmesi gündemde

 

Yardım ve Yataklık

Bunun dışında, terör örgütüne yardım ve yataklık suçları kapsamında WikiLeaks ile iş yapan herkesin başı çok ciddi derde girebilir.

Wikileaks’e hosting hizmeti verenlerden bankalara, hatta Wikileaks’e ofis kiralayan ya da oraya yiyecek götürenlere kadar bile herkes terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanabilecek.

 

:: Wikileaks’in akıbeti sizce ne olacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Wikileaks Terör Örgütü İlan Edilebilir”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    wikileaks candır ne terör örgütü daha neler dökülcek durun bakalım 🙂

" Wikileaks Terör Örgütü İlan Edilebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wikileaks Terör Örgütü İlan Edilebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wikileaks Terör Örgütü İlan Edilebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "