Okunma

Wikipedia, Sun İle Güçleniyor


30 Aralık 2008 Salı 13:16
Wikipedia, Sun İle Güçleniyor

Wikipedia ve benzeri kar amacı gütmeyen projelerin sahibi olan Wikimedia Vakfı, Sun Fire sunucuları ile Sun StorageTek depolama donanımını kullanarak güvenli ve ölçeklendirilebilir açık kaynak internet altyapısı kuruyor. Bu işbirliği sayesinde Wikimedia, her geçen gün artan zengin medya ve video içeriğini saklama ve global kullanıcı ağı aracılığıyla yeni Wikipedia içeriği ve bu içerikle ilgili uygulamaları güçlendiren geliştirme ve test çalışmalarını destekleme olanağı bulacak.

Yeni Sun platformu, ücretsiz internet ansiklopedisi Wikipedia kullanıcılarının tek seferde kesintisiz olarak 100 MB‘a kadar dosya yüklemesine izin veriyor. Web sitesi, temel veritabanı yazılımı olarak da MySQL‘i kullanıyor.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wikipedia, Sun İle Güçleniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wikipedia, Sun İle Güçleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wikipedia, Sun İle Güçleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "