Okunma

Windows 10 Duyuruldu


30 Eylül 2014 Salı 17:08
Windows 10 Duyuruldu

Microsoft bu sefer herkesi ters köşe yaptı ve herkesi troll’ledi. Düzenlenen basın etkinliğinde yeni işletim sistemini tanıtan şirket, yeni sürümü Windows 10 olarak açıkladı.

:: Windows 10 Çıktı! Hakkında Her şey!

Windows TH, Windows 9 ya da Windows X olmayacağı, Windows One‘ın ise daha önce yapıldığı (Windows 1) şakayla karışık ifade edildikten sonra, yeni isim Windows 10 olarak duyuruldu. Anlaşılan Microsoft, sıra dışı tercihleriyle eleştiri oklarına hedef olmasına neden olan Windows 8‘den çifter çifter zıplayarak uzaklaşmaya çalışıyor.

:: Windows 10 sizce uygun bir seçim mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

91 yorum - “Windows 10 Duyuruldu”

 1. Champion78 dedi ki:

  Windows sürümünü 8.1 seçince çalýþtý uma350 Nickli Üyeden Alýntý

  Linux da kullandýðým için VBox daha çekici geliyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kurmak isteyen arkadaslara duyurulu kucuk bi delik var icindekini de siz biliyorsunuz 🙂 Anlayacaginiz bir … yok 🙂 Kurmayin bosuna

 3. SDN Okuru dedi ki:

  rezilik bence ya sırayla ilerletin dalgamı
  bak apple a sadece 10.1 10.2 10.3 diye gidiyor her yeni gelen sürümde bir isim alıyor android te ayn ilerliyor 4 ten 6 ya geçmiyor ve bir isim alıyor linuxunda sürümlerindebazı işletim sistemleri için aynı şeyler geçerli . gel görki işletim sistmei hariç saygınlık kazanmış birçokşeyde bu şekilde versiyon sistemi yapıyor.

  benim bu gördüğüm mallama saçmalama ezikliktir bana göre. bu saate kadar windowsla işim yoktu artıkda olmaz . nefret ediyorum windowstan ama bu kişisel birşey. haklıyımda bence 🙂

 4. falcon291 dedi ki:

  Windows 2000 server versiyonu da vardý Workstation versiyonu da, Windows 2000 evet Windows XP’nin atasýdýr ama consumer amaçlanarak yapýlan bir iþletim sistemi olmadýðý için Windows 5 denmesini doðru bulmuyorum. (Microsoft’un internal versiyonlarýnda Windows XP’ye Windows 2000’in bir sonraki versiyonu olarak bakýlabilir, bu da yanlýþ deðil)

  Sözün kýsasý bu tartýþma hala Microsoft’da da yapýlmaktadýr muhtemelen. Windows 2003 server Win 5.2 ? ise tamamiyle mantýksýz olmuþ. Server versiyonlarýnýn bu sýralamada yeri yok.

 5. kmurat dedi ki:

  MsDos sürümleri:

  1 – 7

  Windows sürümleri :

  Windows 1
  Windows 2
  Windows 3
  Windows 3.1
  Windows 3.1.1
  (Buraya kadar olan sürümler DOS olarak açolýyor ve DOS üzerinden kullanýcý iserse bir pencere (Ýngilizcesi Windows) olarak açýlýyordu. Windows adý buradan ***** />

  Windows 95 (Win 4)
  Windows 98 (daha iyi win 95, yani 4.x)
  Windows Milenium (Ntfs(birinci sürüm) dosya sitemi için ve WinNT için geçiþ sürümü.)
  Windows 2000 (Win 5.0)
  (Windows server 2000, Masaüstü 2000’den farklý bir sürüm)
  Windows XP (Win 5.1)
  (Windows 2003 server (Win 5.2))
  Windows Vista (Win 6)
  Windows 7
  Windows 8
  Windows 8.1

  Gerisi gelecekte kalýyor.

 6. falcon291 dedi ki:
 7. falcon291 dedi ki:
 8. uma350 dedi ki:

  ***** />

  dene hocam sende. vmware de sýkýntý yok

 9. Champion78 dedi ki:

  Ben de kuramadým. VirtualBox yeni bir sürüm çýkarabilir belki bunun için…

 10. Mr.Awesome dedi ki:
 11. ConfickerBelasi dedi ki:

  göreceðiz winusb ile 4gb pw-01’e atýyorum ne olucak? mp3 player kurulumu yaptýrabilcek mi?

 12. SwateR dedi ki:

  Windows 8′ den hiçbir fark göremedim. O metro zýrvalýðý ise hala duruyor. Büyük ihtimal yine kullanýcý tercihine býrakýlmadan direk yüklenecek PC’ lere.

  Ayrýca bi baþlat menüsü yapmýþlar bildiðin minyatür metro. Metro arayüzünü sýkýþtýrýp oraya týkýþtýrmýþ***** />

  Þu Microsoft neden anlamadý, anlamayacak ta galiba. O metro arayüzü dokunmatik cihazlar için. Þunu tutupta PC’ ye göre entegre etmeyin.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  herkes kafasına göre yorum yapıyor kimi neden 9 değilde 10 oldu diyor sayılara takılmış kimi başlat menüsü 8 de büyüktü şimdi yarısı ne fark var diyor fuzuli boş muhabbetler arkadaşlar şuan benim pc de Windows 10 yüklü bir saat önce kurdum İngilizce olmasından ötürü çok ince ayrıntılara bakma şansım olmadı ama gözle görülür bayağı bir fark var örneğin cep telefonlarında olduğu gibi açık tüm uygulamaları görüp uygulamalar arası geçiş yapma veya kapatma özelliği gelmiş başlat menüsüne tıkladığınızda arama kısmında yapılan aramalarda hem pc içinde hem internet üzerinden arama yapıyor bu özellik gelmiş daha bir sürü özellik hem dokunmatik hem fare ile kullanım açısından bugüne kadar yapılmış en iyi işletim sistemi Windows 8 in hızı Windows 7 nin kullanım kolaylığı bu sürümde ikisinin birleştirilmiş hali bide telefon tablet phablet ve televizyonlarda tek sistem olarak çalışacak olması zaten başlı başına bir devrim. kısacası hayaldi gerçek oldu uygulama geliştiricileri uygulama yapacak bunu insanlar pc den telefondan tabletten indirip yükleyebilecek siz hala boş boş konuşun ne diyim allah çenenize zaval vermesin 🙂

 14. uma350 dedi ki:

  Virtualbox a kuran var mý arkadaþlar ? Beceremedim

 15. SDN Okuru dedi ki:

  go run bak iphone da 6 9 cikarmayacak samsungsödaööö 9 cikarmayacak

 16. SDN Okuru dedi ki:

  bence çok mantıklı
  windows 10 çıkarmaları

 17. SDN Okuru dedi ki:

  youtube da var

 18. boundles dedi ki:

  8.1 windows 9 mu oluyor ne alaka

 19. tachyon dedi ki:

  98 ve Me Windows 95’in ek sürümleridir. Genel olarak ayný driverlarý kullanýr ve DOS tabanlýdýr. Windows 2000 ise Windows NT 4.0 Workstation’dan sonra gelen NT 4.0 Workstation tabanlý bir sürümdür. Bu numaralandýrmada yeri yoktur. Sonrasýnda XP’ye dönüþ*****

  Yazýlanlara genel olarak katýlmakla birlikte Win95 ve sonraki sürümlerin DOS tabanlý olduðunu söylemek doðru deðil. Çünkü DOS’a ihtiyaçlarý yok. Win3.x DOS tabanlýydý, DOS olmadan üzerine 3.x falan kuramazdýnýz. DOS olmadan kuruluyorsa zaten mantýken DOS tabanlý diyemeyiz. Bir de…

  Hangi versiyonlarýn ara versiyon hangilerinin temel olduklarý konusu bence muallakta. Örneðin Win98 kesinlikle ara versiyon olarak nitelenemez. WinME’nin ara versiyon olduðu kýsmýna katýlýyorum. Resmen ara versiyon olmasa bile Microsoft’un para kazanmak için piyasaya sürüp kullanýcýlarýný kanser eden belkide Vista’dan bile kötü bir Windows versiyonuydu.

  Bir de WinXP, Win 2000’in makyajlanmýþ hali diye düþünebiliriz. Win 2000 ve WinMe’yi geçiþ sürümler olarak görebiliriz. 2000, NT’nin geçiþ sürümüydü ME de 98’in geçiþ sürümüydü. Win 2000 için günümüz masaüstlerinin atasý diyebiliriz. Çünkü Win 2000’le birlikte artýk server tabanlý ve kararlý bir sistem masaüstlerine geçmiþ ve Xp ile bunu perçinlemiþti.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  macos X bedava yapti isletim sistemini… Windowsta apple kopyacisi oldugu icin oda bedava yapar…Aslinda ben isletim sistemini Windows X yapar diyordum. Ama 10 yapmislar. Yavas yavas orjinallesiyorlar…

 21. ConfickerBelasi dedi ki:
 22. spybot dedi ki:

  Ben xp kullanýyorum banane .

 23. SDN Okuru dedi ki:

  MİCROSOFT SEN ARTIK UZATMA WİNDOWS 31 İ ÇIKART SENDE RAHATLA BİZDE RAHATLAYALIM :D:D

 24. falcon291 dedi ki:

  Ara versiyonlara girersek. Windows 98 ve Windows ME Windows 4.1 ve Windows 4.2 denebilir. Ara versiyonlardýr.
  Windows 2000 ise bu listeye girmez. Workstation ya da iþ bilgisayarý denen serinin son türevidir. NT Workstation 4.0’dan sonra gelen NT Workstation 4.1’dir diyebiliriz. Windows Me ile çaðdaþtýr. Sonrasýnda XP çýkmýþ ve Workstation ailesi ile Windows ailesi birleþmiþtir.

  Sözün kýsasý bir yere kaçmadý…

  – – – Mesaj Güncellendi – – –

  aschil Nickli Üyeden Alýntý

  Win8 kullanýcýlarýna bedava olacak diye haberler çýkýyordu, aslý var mýdýr ?

  Aslý vardýr, ama uygulamayý görmek lazým. Ayrýca bir de reklamlarla desteklenen free Windows laflarý dolaþýyor ortada o da ne olacak merakla bekliyorum.

 25. falcon291 dedi ki:

  Ara versiyonlara girersek. Windows 98 ve Windows ME Windows 4.1 ve Windows 4.2 denebilir. Ara versiyonlardýr.
  Windows 2000 ise bu listeye girmez. Workstation ya da iþ bilgisayarý denen serinin son türevidir. NT Workstation 4.0’dan sonra gelen NT Workstation 4.1’dir diyebiliriz. Windows Me ile çaðdaþtýr. Sonrasýnda XP çýkmýþ ve Workstation ailesi ile Windows ailesi birleþmiþtir.

  Sözün kýsasý bir yere kaçmadý…

  – – – Mesaj Güncellendi – – –

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Tesadüfün bu kadarı 🙂 Ana görselde de 10 farklı cihazda tek masaüstü var. İlla sürüm numarasını işaret etmiyor olabilir Win 10

 27. falcon291 dedi ki:

  Ara versiyonlara girersek. Windows 98 ve Windows ME Windows 4.1 ve Windows 4.2 denebilir. Ara versiyonlardýr.
  Windows 2000 ise bu listeye girmez. Workstation ya da iþ bilgisayarý denen serinin son türevidir. NT Workstation 4.0’dan sonra gelen NT Workstation 4.1’dir diyebiliriz. Windows Me ile çaðdaþtýr. Sonrasýnda XP çýkmýþ ve Workstation ailesi ile Windows ailesi birleþmiþtir.

  Sözün kýsasý bir yere kaçmadý…

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Çıkış tarihi ne zaman peki

" Windows 10 Duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10 Duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 Duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "