Windows 10 pil dostu özelliğini tanıttı: Eco Mode


23 Nisan 2021 Cuma 12:46
ABONE OL
Windows 10 pil dostu özelliğini tanıttı: Eco Mode

Windows 10 için yeni bir özellik geliyor. Micosoft‘un blog sitesinde yayımlanan son habere göre yeni fonksiyonun adı Eco Mode olacak.  Görev Yöneticisi üzerinde çalışacak mod, pil tüketimi konusunda kullanıcılara büyük avantajlar sağlayacak.

Microsoft pil tüketimiyle mücadele ediyor

Görev Yöneticisi üzerinde yer alan ve 21364 derlemesiyle tanıtılan Eco Mode şu anda geliştirme aşamasında. Yeni güncelleme çok az sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Ancak Microsoft herhangi bir aksaklık ile karşılaşmaz ise geliştirme kanalındaki herkese bu özelliği kademeli olarak sunacak.

Windows 10 eko modu

Windows 10 Eco Mode ekran görüntüsü

Görev yöneticisi kullanıcılara sistemde çalışan her bir işlem ile ilgili tüm bilgileri sunar. Bunun yanı sıra CPU, bellek ve disk kullanımına genel bir bakış atar. Yukarıdaki görselden de anlaşılacağı üzere Microsoft bu özelliği Görev Yöneticisi üzerinde sağ tık ile açılan sekmede sunacak.

Eco Mode uygulamaların özelliklerini görüntüleyeceğimiz kısımda yer alacak. Burada kullanıcılara kaynağı fazla tüketen uygulamaları kısıtlama yetkisi verilecek. Bu da pil tüketiminizi en aza indirecek.

Windows 10, Eco Mode ile yüksek verimlilik sağlayacak

Windows 10 eko modu

Bu modu uygulamak her şeyden önce diğer uygulamaların sistem kaynakları için öncelik kazandığı anlamına gelir. Windows 10’un yeni Eco Mode özelliği sürecin en verimli şekilde yürütülmesini sağlar. Bu sayede işlemci üzerindeki yükü en aza indirir.  Bu da genel olarak daha iyi bir performans almanızı sağlar. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar için pil tüketimini optimize eder.

Microsoft’un yeni özelliğini test eden kullanıcılar Eco Mode’u uyguladığında Görev Yöneticisi’nin yüzde 76 oranında daha hızlı açıldığını gördü. Microsoft Word ve Edge uygulamalarının açılış hızlarında ise yüzde 49 oranında hızlanma yaşandı. Geliştirici ekip yeni özelliğin herkese ne zaman açılacağıyla ilgili şimdilik bir çıkış tarihi paylaşmadı.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Windows 10 pil dostu özelliğini tanıttı: Eco Mode konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10 pil dostu özelliğini tanıttı: Eco Mode ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 pil dostu özelliğini tanıttı: Eco Mode ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!