Okunma

Windows 10 Önizlemesi Ne Zaman?


21 Ocak 2015 Çarşamba 19:00
Windows 10 Önizlemesi Ne Zaman?

Microsoft‘un bu akşamki etkinliğinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Merakla beklenen yeni işletim sisteminin tanıtıldığı etkinlikte, Spartan tarayıcının yanısıra, Windows 10 için Office dokunmatik sürümü tanıtıldı. Dokunmatik arayüz için optimize edilen yeni Office sürümü, kullanıcılara dokunmatik ekran üzerinde kolay kullanım olanağı sunarken, Spartan tarayıcı OneNote ve Cortana entegrasyonları ile dikkat çekiyor.

Microsoft Spartan Tarayıcı Duyuruldu!

Yeni yapılandırmalar hemen geliyor

Etkinlikte tanıtılan yeni yazılımların ilk geliş tarihleri hakkında da bilgi verildi. Daha önceki iddialarda dile getirildiği gibi Şubat ayı, Microsoft‘un ilk önizleme sürümlerini yayınlayacağı dönem olacak. 

15-01/21/windows-10-phone-09_story.jpg

PC sürümü haftaya, akıllı telefon sürümü Şubat’ta

Windows 10 PC sürümü için yeni yapılandırmalar önümüzdeki hafta yayınlanacak. Akıllı telefonlar için halka açık ilk önizleme sürümü ise Şubat ayında yayınlanacak. Microsoft’un verdiği bilgilere göre, hem masaüstü hem de akıllı telefon sürümü için önizleme sürümleri 25 dilde kullanılabilir olacak. Windows 10 PC sürümünün içeriğinde yeni tarayıcı Spartan ve dokunmatik ekran için optimize edilmiş Windows 10 için Office sürümü de yer alacak.

:: Windows 10 önizleme sürümlerini yüklemeyi düşünüyor musunuz? 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “Windows 10 Önizlemesi Ne Zaman?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar tanıtım sunumunda açıklandı , ilk yıl geçişler ücretsiz 1 yıl içinde geçmeyenler mağazalardan kutu içindeki Windows 10 a para vererek alacaklar. İlk yıl ücretsiz yapılmasının nedeni eski sürümlerin kullanımını düşürmek Windows 10 un herkes tarafından kullanılmasını sağlamak.
  Fakat şimdilik sadece Technical Preview ( ön izleme sürümü ) çıktı henüz tam sürüm çıkmadı. Ön izleme sürümünde hatalar ve sorunlar olabilir tam sürüm çıkmadan hemen kurmayın. Ücretsiz geçiş için 1 yıl süresi tam sürümün çıktığı tarihte başlayacak.

 2. Apache11 dedi ki:

  saðlýklý konu teþekkürler.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gerçek haber burada : *****

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşım ben etkinliği canlı izledim, merak etme ingilizcem 3 kuruştan fazladır! İlk yıl yükseltenlere beleş ve onlara sonra para ödeme de yok! 2. Yılda yükseltirsen para var!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  En iyi anladığını zanneden arkadaş yanlış anlamissin. 1 yıl bedava devam etmek istersen 2. Yıl ücretli istemezsen win 7 ye veya 8 e geri donersin.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ücret olayı yanlış anlaşılıyor. ilk 1 yıl geçen ücretsiz geçecek. 1 yıldan sonra geçen veya geç kalan ücret ödeyecek. editör doğru yazamadı.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  sadece 1 yýllýk mý ücretsiz oluyor ve daha sonra ücret mi ödeyecek? yoksa bu 1 yýl içinde geçenler ücretsiz geçiþ hep ücretsiz mi kullanacak?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ya arkadaşlar bir yıl içinde guncellersek hiç ücret alımıyolar dimi hani sonra falan isterler mi ? Acaba (pc)

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bizim ülkeye ne zaman gelicek

 10. SDN Okuru dedi ki:

  yahu dünyada ilk 25 ülkeye giremeyebiliriz belki ama ilk 25 dile de giremezsek yuh bize… malum dil sayısı ülke sayısından az… ayrıca windows 10 içerisinde yer alan özelliklerin tanıtıldığı bir toplantı olmamış… bayaa bi özet geçmişler… konu başlıklarının kısa anlatımı şeklinde olmuş… teknik detay hemen hemen hiç yok… enterprise zaten yok…. server client ilişkisi ne alemde… kırıntı bile anlatılmamış… özetle… windows 10 koskoca bir okyanus olmuş… neresinden anlatacaklarını bilememişler… zannedersem ilgililer kendi alanları ile ilgili denemeler ve dökümanlarla öğrenecek… hem aceleye de gerek yok… windows 10 un çıkmasına daha nerdeyse bir sene var… bu arada bu kadar uzun süre tasarlanan bir başka windows sürümünü hatırlamıyorum ben… umarım iyi olur…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  ilk yıl yükseltme iyi güzel ancak şu var ki, kullanılan bir çok program tak diye w10 desteğine sahip olamayacaktır.. bu sebeple, hemen geçiş herkes için pek mümkün görünmüyor.. ev kullanıcısı için sorun yok, ama şirketlerde epey ciddi sıkıntı.. hayırlısı bakalım,geldiğinde göreceğiz..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  ya arkadaş biz okuduğumuzu anlamayan bir milletiz. kanıtı da haberin yorumlarında var. adamlar 1. yıl yükseltirsen bedavaya yükseltirsin diyor. yani ilk yıl yükselten sonra para ödemeyecek, beleş!!! 1 yıl sonra yükseltirsen para ödeyeceksin. sana verilen sürede yükseltmeni istiyor o kadar.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  ya arkadaş biz okuduğumuzu anlamayan bir milletiz. kanıtı da haberin yorumlarında var. adamlar 1. yıl yükseltirsen bedavaya yükseltirsin diyor. yani ilk yıl yükselten sonra para ödemeyecek, beleş!!! 1 yıl sonra yükseltirsen para ödeyeceksin. sana verilen sürede yükseltmeni istiyor o kadar.

 14. Asteriks dedi ki:

  Sadece 1 yýl ücretsiz olmasý çok saçma.

 15. ilkercelik1990 dedi ki:

  Windows 8.1 ve Windows 7 Windows 10’a ilk yýl ücretsiz yükseltilebilecek. Çok saçma böyle olacaksa olmasýn daha iyi..

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Türkçe olacak mı bu 25 dil arasında bilgisi olan var mı.

 17. Bakisar dedi ki:

  Çok mütevazýyýz bu ***** class="bbcode_container">

 18. Bakisar dedi ki:

  Çok mütevazýyýz bu ***** class="bbcode_container">

 19. SDN Okuru dedi ki:

  OneOne kardeş OneDrive mı?

 20. sdelta dedi ki:

  Ýlk Windows 10 deðil, Windows 10’un yeni buildleri haftaya geliyor. Windows Insider üzerinde uzun zamandýr Windows 10 var ***** />
  Çok fazla eleþtirmek istemiyorum ama her 2 haberinde de yanlýþ bilgi aktarýyorsun.

" Windows 10 Önizlemesi Ne Zaman? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10 Önizlemesi Ne Zaman? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 Önizlemesi Ne Zaman? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "