Windows 10’da yazıcı ekleme işlemi nasıl yapılır?


11 Ağustos 2019 Pazar 08:00
Windows 10’da yazıcı ekleme işlemi nasıl yapılır?

Vaktinizin çok az olduğu bir anda bazı yerlere yetiştirmeniz gereken evraklar mı var? Gerekli evrakların bir an önce elinizde olması mı gerekiyor? O halde acilen bir yazıcıya ihtiyacınız var demektir.

Zaman kazanmak istiyorsanız ve de Windows 10 kullanıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıda, bir kablosuz veya bir kablolu yazıcının Windows 10’da nasıl eklenip kullanılacağı anlatıldı.

Windows 10 yazıcı ekleme işlemi için hangi yolu izliyor?

Aşağıda anlatılan işlemler, kablolu yazıcılarkablosuz yazıcılar ve all-in-one model yazıcılar için geçerlidir. Bu kılavuz, detaylara girilmeden kısa ve öz bir şekilde hazırlandı. İlk olarak bir kablosuz yazıcının Windows 10 platformunda nasıl eklendiğini anlatmak gerekiyor.

Yazıcılar ve tarayıcılar” bölümüne ulaşmanız için yapmanız gereken ilk hamle, klavyenizde yer alan Windows tuşu ile birlikte Q tuşuna aynı anda basmaktır. Bu adımdan sonra önünüze bir arama ekranı çıkacaktır.

Windows 10 yazıcı ekleme

Aşağıda yer alan arama bölümüne “Yazıcılar & tarayıcılar” yazın. Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere ekranın üst tarafında çıkan “Yazıcılar & tarayıcılar” sekmesine tıklayın. Bu işlemden sonra yazıcınızı açın ve onu Wi-Fi ağınıza bağlamak için cihazınızın kılavuzuna bir göz atın.

Bu tavsiyeyi vermemizin sebebi, bu işlemin yalnızca üreticiden üreticiye değil aynı zamanda yazıcıdan yazıcıya da değişiyor olmasından kaynaklanıyor. Ana konuya geri dönecek olursak ekranda gördüğünüz “Bir yazıcı veya tarayıcı ekleyin” seçeneğine tıklayın.

windows 10 yazıcı

Arama sonucunda ortaya çıkan yazıcınızı sağ alt köşede bulunan “cihazı ekleyin” seçeneğine tıklayarak ekleyin. Bu yöntem aynı zamanda kablolu yazıcılar için de geçerlidir. Yapmanız gereken tek farklı işlem, kablolu yazıcınızın kablosunu gerekli yere takmanızdır.

Windows 10 yazıcı bulunamıyor hatası nasıl çözülür?

Eğer bu işlemlere rağmen “Windows 10 yazıcı bulunamıyor hatası” olarak adlandırılan soruna denk gelirseniz yedi basit adım ile bu problemden kurtulabilirsiniz. Bu yöntem, otomatik yöntemin yaptığı işin aynısını yapar. Bunun otomatik versiyondan tek farkı, manuel olarak yönetilmeye ihtiyaç duymasıdır.

Otomatik yöntemde olduğu gibi yine Windows tuşu ve Q tuşu kombinasyonunu kullanarak arama ekranını açın. İlgili ekrana “yazıcı” kelimesini yazın. Bundan sonra “yazıcılar ve tarayıcılar” sekmesine tıklayın. Son olarak “yazıcı veya tarayıcı ekle” seçeneğini seçin.

Windows 10 yazıcı bulunamıyor

Yukarıdaki görselde yer alan ve ekranınızda göreceğiniz “istediğim yazıcı listelenmiyor” kısmına tıklayın. “Bluetooth, kablosuz veya ağda bulunabilir bir yazıcı ekleyin” adımını kullanarak yazıcınızı ekleyin.

Eğer yazıcınızı hâlâ göremiyorsanız ışığının yandığından ve yazıcınız ile Windows 10 tabanlı PC’nizin aynı yerel ağda olduklarından emin olun. Son olarak, yazıda yer alan ve tırnak içerisinde bulunan kelime öbeklerini, herhangi bir sorun yaşamamak adına tırnaksız bir şekilde arama ekranında kullanmalısınız.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows 10’da yazıcı ekleme işlemi nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10’da yazıcı ekleme işlemi nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10’da yazıcı ekleme işlemi nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)