Okunma

Windows 7, Daha Yeşil


11 Temmuz 2009 Cumartesi 05:30
Windows 7, Daha Yeşil

Microsoft Kanada Windows ürün müdürü Elliot Katz‘ın açıklamalarına göre Microsoft, Windows 7’de enerji etkisi işlemciye göre geliştirdi ve işletim sistemi bekleme modunda olduğunda veya olmadığında eski işletim sistemlerine göre donanımların daha az enerji harcamasını sağlıyor.

Yapılan açıklamların devamında Windows 7 işletim sisteminin güç yönetiminin günden güne geliştirildiği belirtiliyor. Ve Windows 7 işletim sistemiyle birlikte enerji verimliliğinin daha fazla artacağı belirtiliyor.

Katz, Windows 7 işletim sisteminin güç yönetiminin elektrik faturanıza olumlu yansıyacağını ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarının pil ömrünün artacağını da vurguluyor.

:: Windows 7 işletim sisteminin daha az enerji harcadığını hissettiniz mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows 7, Daha Yeşil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7, Daha Yeşil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7, Daha Yeşil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "