Okunma

Windows 7 Kaç Milyon Sattı?


04 Mart 2010 Perşembe 08:30
Windows 7 Kaç Milyon Sattı?

22 Ekim 2009’da satışa sunulan Windows 7’nin satış rakamları açıklandı. Microsoft’un konuyla ilgili raporuna göre, çıkış tarihinden bu yana yeni işletim sistemi 90 milyon kopya sattı.

2010’a İyi Başlangıç

Firmanın finans müdürü Peter Klein‘ın Morgan Stanley Technologhy konferansında yaptığı konuşmasında, yıl sonuna kadar 60 milyon satan Windows 7’nin, 2010 ile beraber 30 milyon daha sattığı belirtildi.

Toplamda 90 milyonluk bu rakam, Windows 7 kullanıcıların beğenisini kazanmakta güçlük çekmediğini gözler önüne seriyor. Bakalım yeni işletim sistemi, pazardaki Vista ve XP hakimiyetinin önüne ne zaman geçecek?

:: Windows 7’nin satış rakamları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows 7 Kaç Milyon Sattı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7 Kaç Milyon Sattı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7 Kaç Milyon Sattı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "