Okunma

Windows Mağaza için iTunes yayınlandı!


27 Nisan 2018 Cuma 11:00
Windows Mağaza için iTunes yayınlandı!

Geçtiğimiz yıl düzenlediği geliştirici konferansında, Apple ile birlikte Windows Mağaza için iTunes üzerinde çalıştıklarını duyuran Microsoft yetkilileri, kısa bir süre sonra uygulamanın söz verilen 2017 sonuna yetişmeyeceği açıklamıştı.

Özellikle uygulama mağazası dışında herhangi bir kaynaktan uygulama yükleme şansları bulunmayan Windows 10 S kullanıcılarının çok fazla talepte bulunduğu iTunes, aradan geçen 1 yıl sonra nihayet Microsoft Store‘da yerini aldı.

Windows Mağaza için iTunes yayınlandı!

Microsoft Store üzerinde yayınlanan iTunes uygulaması sadece Windows 10 kullanıcıları tarafından yüklenebiliyor. Maalesef, Windows 8.1 kullanıcılarının bu uygulamayı yüklemesine izin verilmezken, herhangi bir fark sunulmuyor.

Windows Mağaza için iTunes

Uygulamayı incelediğimizde, Apple.com’dan indirilen sürüm ile arasında bir fark gözlemleyemedik. Evrensel Windows Platformu desteği gibi ek özelliklerinde yer almadığı bu uygulamayı, mağazadan yüklemeniz için özel bir neden yok.

Yine de uygulamanın Microsoft Store’da yer alması, uygulama mağazasını aktif olarak kullananlar için güzel bir gelişme. Bunun dışında yukarıda belirttiğimiz gibi Windows 10 S kullanıcıları artık cihazlarına iTunes yükleyebiliyorlar.

:: Windows Mağaza için iTunes hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

" Windows Mağaza için iTunes yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Mağaza için iTunes yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Mağaza için iTunes yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "