Okunma

Windows Movie Maker tehlike saçıyor!


13 Kasım 2017 Pazartesi 22:00
Windows Movie Maker tehlike saçıyor!

Microsoft tarafından içerisinde Live Mail ve Movie Maker gibi yazılımların yer aldığı Windows Essential 2012 paketi emekliye ayrılmıştı. Hem indirme olanağının hem de desteğin sonlandırıldığı bu yazılımlar için kullanıcılar başka kaynaklara yönelmek zorunda kaldı. Özellikle de başka kaynaklardan indirilen Windows Movie Maker dolandırıcılar için bir araç haline gelmiş durumda.

Windows Movie Maker dolandırıcıların gözdesi!

Bildiğiniz üzere yazılımların orijinal kaynakları dışından indirilmesi her zaman için risk oluşturabiliyor. Öte yandan, orijinal kaynak da bir yazılımı emekliye ayırdığında maalesef kullanıcıların başka şansı kalmıyor. Hal böyle olunca arama motorları üzerinden alternatifler aranıyor ve mecburen indiriliyor. Aynı durum Windows video düzenleme yazılımı için de geçerli.

Windows Movie Maker

Arama motorlarında üst sıralarda çıkan ve www.windows-movie-maker.org gibi kuşkuya çok az yer bırakan websitelerin indirdiğiniz yazılımı kurup çalıştırdığınızda ise işler değişiyor. Yasal bir deneme sürümü olarak açtığınız uygulama sizden tam sürüm için 30 dolar istiyor ve projenizi her kaydetmeye çalıştığınızda da para talebinde bulunuluyor. Sonuç olarak emeğiniz ve paranız adeta çöp oluyor.

Gerçekte Movie Maker için hiçbir alternatif olmadığının altını çizelim. Microsoft kesinlikle Windows Essential 2012 veya içerisindeki yazılımlar için bir resmi veya alternatif bir bağlantı sağlamıyor. Şu an için Windows 10 kullanıcılarının ise yeni video oluşturma aracı Story Remix’e yönelmekten başka çaresi yok. Tabii ki başka şirketlere ait alternatiflerin de olduğunu da unutmamak gerek.

:: Siz video düzenleme yazılımı olarak hangisini tercih ediyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Windows Movie Maker tehlike saçıyor!”

  1. Emrehan kara dedi ki:

    İlk önce proje olarak kaydedip sonrasında o projeye girip oluşturduğumuz videoyu MP4 seklinde para ödemeden sahip olabiliriz buda, movie marker ın açığıdır

  2. Ali Genç dedi ki:

    Ya daha dün indirdim ise bak ya hemen kaldırdım şimdi hani virüs olarak bir zararı varmıdır Avast la sistemi taradim bir şey çıkmadı

" Windows Movie Maker tehlike saçıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Movie Maker tehlike saçıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Movie Maker tehlike saçıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "