Okunma

Windows Virüslerine Dikkat Edilmeli


25 Kasım 2010 Perşembe 04:31
Windows Virüslerine Dikkat Edilmeli

Sophos firmasının Kasım ayının ilk günlerinde kullanıcıların beğenisine sunduğu anti virüs yazılımı Mac Home Edition tarafından toplanan veriler bugün içersinde basına dağıtıldı. Rakamlar Mac kullanıcılarının da tıpkı Windows kullanıcılarının gibi oldukça fazla tehlikede olduğunu gösteriyor.

Sophos’un raporuna göre firmanın yazılımı 15 milyon Mac kullanıcısından 50.000’ninde virüs yada kötü amaçlı yazılım buldu. Bu virüslerden en çok bulunanları ise sırayla Mal / ASFDldr-A’ki bu virüs Windows yazılımı için yapılmış, Mal/ASFDldr-A ise Windows Media Player’a özel bir virüs.


2 Kasım – 16 Kasım arasında Sophos Anti-Virüs Mac Home Edition sürümünü kullanan kullanıcıların bulundurdukları virüs yüzdesi.

Araştırma sonucu gösteriyor ki Mac kullanıcılarının çoğu bu virüsleri Java atakları ile bilgisayarlarına alıyorlar. Bu virüslerin çoğu Mac kullanıcılarına zarar vermese de bu kullanıcılar sayesinde yayılmaya devam ediyor.

:: Mac kullanalar parmak kaldırsın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Virüslerine Dikkat Edilmeli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Virüslerine Dikkat Edilmeli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Virüslerine Dikkat Edilmeli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "