Okunma

WP HTC One, Android’li Modeli Geçti!


21 Ağustos 2014 Perşembe 04:00
WP HTC One, Android’li Modeli Geçti!

HTC‘nin uzun süredir gündemde olan ve merakla beklenen cihazı HTC One M8 for Windows, hafta başında resmen tanıtıldı. Buradaki haberimizde ayrıntılı olarak ele aldığımız cihaz hakkında yeni detaylar da ortaya çıkıyor.

Aynı cihazlar, farklı pil süreleri

PCWorld sitesinin haberine göre; HTC, Windows‘lu One M8‘in Android‘li türevini pil süresi konusunda geride bıraktığını iddia ediyor. Her iki modelin kasa, mikroişlemci, ekran, bellek ve depolama gibi alanlarda hemen hemen aynı olduğunu belirten şirket, Windows Phone işletim sistemli One M8‘in daha fazla kullanım süresi sunduğunu açıkladı.

Konuşma süresinde Yüzde 10 fark

Verilen bilgilere göre, Android‘li One M8 modeli 3G bağlantıda 20 saat konuşma süresi, 496 saat bekleme süresi sunuyor. HTC One M8 for Windows modelinde ise konuşma süresi 22 saat, bekleme süresi 528 saat olarak ölçülmüş durumda. Buna göre, Windows‘lu HTC One M8, Android‘li modele göre yüzde 10 daha fazla konuşma süresi, ve yüzde 6.45 daha fazla bekleme süresine sahip.

14-08/21/htc-one-m8-for-windows-sdn-intro.jpg

Testler sürüyor…

PCWorld sitesi iki model arasındaki farkın neden kaynaklandığı yönündeki soruya HTC‘den henüz bir cevap alabilmiş değil. Hali hazırda kendi testlerini sürdüren site, iki model arasında güç kullanımının birbirinden farklı olduğu yönünde işaretler bulduğunu açıklamış durumda. Bakalım önümüzdeki günlerde iki HTC One M8 modeli arasında başka farklılıklar çıkacak mı?

 :: HTC One M8 satın alacak olsanız hangi modeli tercih edersiniz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “WP HTC One, Android’li Modeli Geçti!”

 1. giskur11 dedi ki:
 2. SDN Okuru dedi ki:

  wp bomboş olunca kasmıyor tabi işlem yapmıyor ki…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  palavra microsoft şişiriyor… kimse wp denen tırt oslu telefon almaz…

 4. KatyPerry dedi ki:
 5. KatyPerry dedi ki:

  ***** />
  burayý okumaný tavsiye *****

 6. giskur11 dedi ki:

  ***** />
  burayý okumaný tavsiye ederim.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  WP İyidir

 8. SDN Okuru dedi ki:

  asıl bomba hız testlerinde olur… android resmen dökülecek… bu vesile ile androidin windowsdan bile kötü olduğu ios ile aynı cümle içinde bile geçmemesi gerektiğini herkes görecek…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Gençler ihtiyaç meselesi temel uygulama ve oyunlar var 20 aydır kullanıyorum daha şu uygulama neden yok diye hiç hayıflanmadım. Hız stabillik ve kullanım kolaylığı için inanılmaz mantıklı cihazlar

 10. SDN Okuru dedi ki:

  işletim sisteminden kaynaklanıyor ne diye soruyosunki yani 😀 daha benchmark sonuçlarını görcez nasıl androidli sürümün ezildiğini görücez 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Robot gibi kasan ve bellek canavarı sistemler yerine su gibi akan standart her uygulama olan WP sistemini tercih edin ,yağlı kazık elmaya değinmiyorum bile 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Herkes o saçma sapan oyunları oynamıyor.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar eğer fazla oyuna meraklı değilseniz (yinede çoğu güzel oyun mağazada var) ve stabiliteye tapıyorsanız windows phone tam size göre. Ben tam 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Ayrıca wp 8.1 ile bu platform daha da gelişti.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  E işletim sistemi boş olunca şarj süresi uzamış

 15. SDN Okuru dedi ki:

  clash of clans, candy crush, bugy beach ve angry birds olmadığı için bir telefonu “alınmaz” kriterine sokmayın arkadaşlar. gelir onlar da zamanla. oyun için mi alıyorsunuz?

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bu işler oyunla olmaz sadece, ama diğer uygulamalar da yok. Olan da çok kotu sorunlu sıkıntılı. Gerçekten bomboş.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  windows phone mağazasında clash of clans yok, candy crush yok, bugy beach yok, angry birdsler 2 TL ne anladık bu işten. ARKADAŞLAR WP CİHAZ ALMAYIN MAĞAZA BOMBOŞ İNANIN BOMBOŞ. 2 YILDIR KULLANIYORUM BEN PARANIZI ÇÖPE ATMAYIN…..

" WP HTC One, Android’li Modeli Geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WP HTC One, Android’li Modeli Geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WP HTC One, Android’li Modeli Geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "