Microsoft’tan Xbox bağlantı sorununa çözüm


12 Mart 2021 Cuma 18:12
ABONE OL
Microsoft’tan Xbox bağlantı sorununa çözüm

Microsoft yayınladığı son Xbox Series X güncellemesi ile konsolun kontrolcüsünün bağlantı kesilme sorunu için çözüm getirdiğini açıkladı. Birçok oyuncu konsolun piyasaya sürümesinden bu yana bağlantı problemiyle alakalı sıkıntılarını dile getiriyordu.

Xbox bağlantı sorunu güncellemeyle ortadan kalktı

Microsoft, bu haftanın başında yayınladığı Otomatik HDR ve FPS Boost için geçişler içeren ve yeni Xbox kablosuz kulaklığını daha iyi desteklemek için iyileştirmeler barındıran bir güncelleme yayınladı. Ancak resmi sürüm notları arasında bahsi geçmeyen önemli bir özellik daha bulunuyordu. Xbox ekibinden Jason Ronald’a göre güncelleme, birçok Xbox Series X oyun kontrolcüsünün yaşadığı bağlantı kesilmesi problemini de ortadan kaldırıyor.

xbox-baglanti-sorunu-microsoft-tarafindan-duzeltildi

Oyuncular konsolun piyasaya sürüldüğü günden kısa bir süre sonra denetleyicilerle olan bağlantıların kesildiğini bildirmeye başlamıştı. Hatta rapor oluşturup bu raporların bazılarını Microsoft’un destek forumlarında bile paylaştılar. Ocak ayındaysa Microsoft sorunların farkında olduğunu belirten bir açıklama yaparak düzeltmelerin gelecekte sunulacak bir güncelleme ile etkinleştireceğini belirtti.

Söz konusu güncelleme temel olarak Xbox oyun deneyiminde iyileştirmeler gidilmesi amacıyla FPS Boost ve Otomatik HDR için yeni geçişlere odaklanıyor. Bunun yanında iyileştirilmiş bir oyun deneyimiyle birlikte uygulamaya geri dönen başarılar ve geriye dönük hata ayıklamaları da güncellemenin diğer parçalarını oluşturuyor.

Ayrıca güncelleme 16 Mart’ta sunulacak piyasaya sürülecek olan Xbox Kablosuz Kulaklığı için senkronizasyon yapıyor. Böylelikle ekolayzır ayarlama, bas artırma, otomatik ses kapatma hassasiyeti, mikrofon izleme ve ışık parlaklığı gibi özelliklerde ince ayar yapmak mümkün hale geliyor.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft’tan Xbox bağlantı sorununa çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Xbox bağlantı sorununa çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Xbox bağlantı sorununa çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor