Okunma

Yahoo 700 Kişiyi İşten Çıkaracak


15 Aralık 2010 Çarşamba 12:54
Yahoo 700 Kişiyi İşten Çıkaracak

Yurt dışındaki haber ajanslarının yaptığı haberlere bakılırsa Yahoo‘nun işten çıkardığı insan sayısı bugün itibariyle 700‘ü bulacak. İşten çıkartmaların sebebi olarak satış hedeflerine ulaşılamaması gösteriliyor.

Yahoo çalışanları işten çıkartmaların devam etmesinden korkuyor. 14100 çalışanı olan Yahoo, 700 kişiyi işten çıkartarak çalışan sayısında yüzde 5 küçültmeye gitmek istiyor.

Bu yılın ilk dokuz ayında Yahoo’nun gelirleri yüzde 2 artarken en büyük rakibi Google’ın gelirleri yüzde 21 arttı.

:: Konu hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo 700 Kişiyi İşten Çıkaracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo 700 Kişiyi İşten Çıkaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo 700 Kişiyi İşten Çıkaracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "