Yahoo ve AOL satılıyor: İşte yeni sahibi


03 Mayıs 2021 Pazartesi 16:23
ABONE OL
Yahoo ve AOL satılıyor: İşte yeni sahibi

Amerikan çok uluslu telekomünikasyon şirketler topluluğu Verizon, AOL ve Yahoo markalarını içeren medya grubunu özel sermaye şirketi Apollo Global Management‘a 5 milyar dolara satacağını duyurdu.

Verizon, şirketteki yüzde 10 hissesini elinde tutacak.

Yahoo ve AOL tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin 5 milyar dolar bedelle Apollo Global Management’a satılırken Verizon, şirketteki yüzde 10 hissesini elinde tutacak.

Satın alım ile birlikte Verizon’un adının “Yahoo” olarak değiştirileceği belirtilirken, TechCrunch, Yahoo Finance ve Engadget gibi eski Yahoo ve AOL çatısı altındaki çevrimiçi medya markalarının Apollo tarafına geçeceği bildirildi.

Verizon’un daha önce 2015 yılında AOL’yi 4.4 milyar dolara satın 2017’de ise Yahoo’yu 4.5 milyar dolara satın aldığını belirtelim. İlk zamanlarda arama motoru olarak hizmet veren Yahoo, zamanla e-posta alanında hakim platformlardan biri halini aldı.

Günde 7 milyar sayfa gösterimiyle dünyada en çok ziyaret edilen 11’inci site unvanına sahip Yahoo özellikle İngiltere’de ve ABD’de yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. Merkezi New York’ta bulunan ve ABD’nin küresel anlamdan kitlesel medya şirketlerinden biri olan AOL The Huffington Post, TechCrunch ve Engadget gibi çevrimiçi medya şirketlerinin üst kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. AOL internet servis sağlayıcılığının yanı sıra, arama motoru, anında mesajlaşma ve e-posta gibi hizmetler de veriyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Yahoo ve AOL satılıyor: İşte yeni sahibi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo ve AOL satılıyor: İşte yeni sahibi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo ve AOL satılıyor: İşte yeni sahibi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?