Okunma

Yahoo Video Reklamlara Başlıyor


19 Şubat 2009 Perşembe 17:10
Yahoo Video Reklamlara Başlıyor

Satıcılar genellikle online reklam bütçelerini metin ve linkler için ayırıyor. Bu yeni Video ve görüntü sistemi ile yahoo yeni seçenekler sunuyor. Rich Ads olarak adlandırılan bu “Search banner” reklamcılara bazı avantajlarda sunuyor.

Yahoo bu yeni tarzıyla reklam veren market liderlerini google’dan geri almaya çalışacak. Yahoo market kazancı 2004’de %13.8 iken  bu yıl %10.5 düştü. Aynı zamanda Google 2004’te % 32.8 iken şu an ikiye katlanarak % 67.7’ye çıktı.

Yahoo yılın dördüncü çeyreğinin sonuçlarını Ocak’ta açıkladı. Firmanın arama geliri %11 düşerken görüntü geliri %2 düştü.

Yahoo bu yeni sistem ile sunduğu reklamları öncelikle test ediyor. Evcil hayvan mamaları “pedigree” reklamı parlak mavi bir kutu gibi duruyor. Üzerine tıklayınca reklam oynamaya başlıyor. Pedigree’nin sahibi de videoların sayfadaki sözden daha etkili olduğunu söylüyor.

:: Sizce Video reklamlar etkili olabilecek mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo Video Reklamlara Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo Video Reklamlara Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo Video Reklamlara Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "