Okunma

Yahoo’da Hareket Japonya’dan Başlıyor


09 Ekim 2011 Pazar 16:00
Yahoo’da Hareket Japonya’dan Başlıyor

Önce pek de şık olmayan bir yöntemle şirketin CEO’su Carol Bartz’ı işten kovan Yahoo yönetim kurulunun son aylarda şirketin kısmen ya da tamamen satışı ile ilgili olarak AOL, Microsoft ve Alibaba gibi devlerle görüşmeler yaptığı biliniyor.

ABD ve Avrupa’da sürekli kan kaybetmesine rağmen Uzakdoğu ulkelerinde Google öncesi dönemdeki başarısını sürdüren Yahoo, Japonya’da şu an en çok ziyaret edilen sayfaların başında yer alıyor.

Financial Times gazetesinde yayınlanan bir habere göre kısa bir süre içinde şirketin Japonya’daki hisselerinin %35’i satışa çıkarılacak. Taliplerin ABD kökenli firmalar olması muhtemel görünüyor.

:: Yahoo Türkiye sayfasını kullanıyor musunuz?

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yahoo’da Hareket Japonya’dan Başlıyor”

  1. TaGaLoG dedi ki:

    Yahoo ya yeni bi ivme lazım..

" Yahoo’da Hareket Japonya’dan Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo’da Hareket Japonya’dan Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo’da Hareket Japonya’dan Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "