Yandex Mail nedir? Yandex Mail hesabı oluşturma


24 Şubat 2020 Pazartesi 08:36
Yandex Mail nedir? Yandex Mail hesabı oluşturma

Yıllardır mail adresi denildiğinde akıllara Gmail‘in yanı sıra şimdi adıyla Outlook, eski adıyla Hotmail geliyor. Microsoft ve Google’ın bu ücretsiz e-posta servisleri, gereksinimler nedeniyle günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılırken, Yandex Mail‘de oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine ev sahipliği yapıyor.

Yandex Nedir?

1997 yılında Ilya Segalovich ve Arkady Volozh isimli iki Rus yazılımcı tarafından kurulan Yandex günümüzde internet denildiğinde akla gelebilecek birçok alanda faaliyet gösteren çok uluslu bir firmaya dönüşmüş durumda. Türkiye’nin yanı sıra Kazakistan, Ukrayna ve Beyaz Rusya gibi birçok ülkede faaliyet göstermekte olan Yandex kendi ana vatanı Rusya’da yüzde 50 civarında bir pazar payına sahip.

Bu sayede kendi ülkesinde Google’a olan bağımlılığın önüne büyük oranda geçmeyi başaran Yandex, Google ile benzer şekilde haber, e-posta, harita, bulut depolama ve daha onlarca servisi kullanıcılara sunuyor.

Yandex Mail neler sunuyor?

Ortak özellikler ile başlamak gerekirse: Mail hesabınızı kullanarak tüm Yandex servislerine erişim sağlayabiliyor, sunulan temalar ile mailleri kontrol ettiğiniz sayfanın görünümünü özelleştirebiliyorsunuz.

Gmail ile benzer şekilde gelen e-postaları farklı kategorilere ayıran Yandex hesap açan herkese 10 GB depolama alanını ücretsiz sunuyor. Gmail kullanıcılarına ise 15 GB depolama alanı ücretsiz bir şekilde sunuluyor.

Yandex’te kullandığınız birden fazla e-posta adresini Yandex.Mail’de birleştirmenizi sağlayan servis, PIN kodu ve parmak iziyle giriş yapma imkanı sunuyor. Bu kapsamda sadece mail servislerini karşılaştırdığımızda Google ve Yandex’in benzer özellikler sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yandex Mail hesabı oluşturma

Yeni bir mail adresine sahip olmak ve diğer servislere erişmek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Birkaç dakikada yeni bir hesap oluşturmak için ilk olarak “mail.yandex.com” adresini ziyaret ediyor.

Açılan sayfada “Hesap Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra kayıt ekranı karşımıza geliyor. Ad Soyad, kullanıcı adı, şifresi ve telefon numarası girdikten sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklamanız ve adımları takip etmeniz yeterli olacak. Kullanıcı adı bölümü mail hesabınızın adresini oluşturuyor.

Yandex Mail hesabı oluşturma

Yani kullanıcıadı@yandex.com şeklinde bir adresiniz oluyor. Cep telefonu numarasını paylaşmak istemeyenler “Kayıt Ol” butonunun üst kısmındaki “Telefonum Yok” seçeneğine tıklayabilir. Bir kontrol sorusu seçerek size özel cevabını yazmanız ve alt kısımdaki CAPTCHA karakterlerini girmeniz isteniyor.

Yandex Mail hesabı oluşturmayazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Yandex Mail nedir? Yandex Mail hesabı oluşturma”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Virüsün bir numara kaynağı uzak durun Bir bilgisayar danışmanı 😘

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  yandex mail bir tane mi veriyor acaba ikinciyi çıkartamadım birkaç gün önce kullanmaya başladım kullanışlı bence

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Yaanimail’e sans verin. Azicik da yerli firmalar verilerimizi toplayip islesin canim, ne var bunda.
  I. KİŞİSEL VERİLERİNİZ NELERDİR?
  Kişisel veriler, kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi anlamına gelmektedir. Turktell tarafından işlenebilecek kişisel verilerinize ait kategoriler, aşağıda belirtilmiştir:

  Kimlik Bilgileri: Ad, soyad, kullanıcı adı, doğum tarihi verilerini ifade etmektedir.
  Abonelik Bilgileri: Kullanıcı numarası verisini ifade etmektedir.
  İletişim Bilgileri: Adına kayıtlı hat numarası, irtibat numarası, e-posta, kimlik doğrulama, kurtarma e-postası ve hesaba erişim için kullanılan ve şifre ile güvenlik sorusunun cevabı veri türlerini ifade etmektedir.
  Kullanım ve Davranışsal Bilgiler: Cihazlarınızdan toplanan çeşitli teknik veriler, tercih ettiğiniz dil, aktif dönemler, kullanılan servis türleri, uygulama arayüzü ile ilgili alışkanlıklar, uygulamaya son giriş tarihi, uygulama kullanımı sırasında meydana gelen hatalara dair verileri ifade etmektedir.
  Cihaz Bilgileri: IP adresi, cihaz markası ve modeli, cihazın işletim sistemi, telefon kullanım dili, Kullanıcının hangi operatörü kullandığı bilgisi, ülke bilgisi, internet bağlantı tipi gibi veri türlerini ifade etmektedir.
  Konum Bilgisi: Cihazının bulunduğu yerin lokasyon verisini ifade etmektedir.
  Şikâyet ve Talep Verileri: Kullanıcı olarak Turktell’e ilettiğiniz talep ve şikâyetlerinizin içeriğinde yer alan verilerdir.

  III. KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILMASI

  Turktell, kişisel verilerinizi işbu Politika’da yer verilen amaçlarla Geçerli Veri Koruma Mevzuatı ve sair mevzuat kapsamında aşağıdaki yurt içi ve yurt dışındaki alıcı gruplarına aktarabilecektir:

  ***** ve ***** adreslerinde listelenen yurt içi ve yurt dışındaki grup şirketleri ile Turktell nam ve hesabına hareket eden yetkilendirilmiş kişilere,
  Satın almak istediğiniz veya kullandığınız ürün ve hizmetlerin temini ya da size ulaştırılması için işbirliği yapılan ve/veya hizmet alınan iş ortakları, tedarikçi firmalar ve sair gerçek veya tüzel kişilere,
  Düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile mahkeme ve icra müdürlükleri gibi kişisel verilerinizi talep etmeye yetkili kurum veya kuruluşlara ve bunların belirlediği kişilere

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Yandex mail ne alaka yaani mail varken yerli teknolojilere destek çıkmıyorsunuz sonra Türkiye niye gelişmiyo

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Yaanimail’e şans verin. Yerli e posta servisimiz. Tu ka ka diyenler lütfen yorum yapmasın.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  kötülemek gibi olmasın hatta keşke daha iyi olsaymışda kötülemeseymişim ama menülerde gezinirken sayfalar birden rusçaya dönüyor ve ingilizceye dönmek için siteyi kapatıp tekrardan girmek gerekiyor…

" Yandex Mail nedir? Yandex Mail hesabı oluşturma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex Mail nedir? Yandex Mail hesabı oluşturma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex Mail nedir? Yandex Mail hesabı oluşturma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)