Okunma

Yapay Zekaya Ne kadar Hazırız?


30 Mayıs 2016 Pazartesi 15:01
Yapay Zekaya Ne kadar Hazırız?

GelecekHane, Dijital 2.0 etkinliğiyle bu defa yapay zekayı masaya yatırıyor. 40 yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışılan yapay zeka, son yıllarda artan veri miktarı (büyük veri), gelişen bilişim gücü, yeni geliştirilmiş yöntemler ve algoritmalar ile daha önce hayali dahi zor kurulan bir noktaya geldi.

Ses tanıma, sentetik konuşma, görüntü işleme, otonom öğrenme ve mantık yürütme kabiliyetleri artık işe yarar ve hayatımızda kritik rol oynayan düzeyde. GelecekHane büyük veri, iş zekası, analitik uygulamalar ve son dönemin en popüler konularından yapay zekayı irdeleyeceği Dijital 2.0 konferansında “Kurumlar ne kadar akıllı? Aklın sonu var mı? Daha akıllı olmak ister misiniz?” gibi sorulara yanıt arayacak. 

2 Haziran 2016’da İstanbul Sabancı Center’da gerçekleşecek olan Dijital 2.0, GelecekHane’nin kurucu ve CEO’su Halil Aksu’nun açılış konuşmasıyla start alacak.

Saat 09:00 – 13:00 arasında gerçekleştirilecek konferansta sırasıyla BİMSA CEO’su Tunç Taşman, GE Dijital Genel Müdürü Uygar Doyuran, SAP Türkiye COO’su Uğur Candan, Etiya CIO’su Ali Durmuş, Teradata Turkey Genel Müdürü Gamze Aydın, HPE Software Satış Yöneticisi Özgür Dumlu, QlikView Turkey CEO’su Ruhver Barengi, Intellium Genel Müdürü Ali Kılıç, Verite Analytics Kurucusu Özgür Özlük, Cogito Labs Kurucusu Samet Kütük, Miletos Kurucusu Berkin Malkoç, Filika Kurucusu Selçuk Artut, Vispera Kurucusu Aytül Erçil ve VisioThink Kurucusu Selim Balcısoy sunumlarıyla katılımcılarla buluşacak. 

16-05/30/dijital20-gelecekhane-2.jpg

Yapay Zekaya Ne kadar Hazırız? 

Yapay zeka hakkında büyük tedarikçiler neler yapıyor, yeni girişimciler kimler ve en önemlisi de yapay zekaya ne kadar hazırız? Dijital 2.0, bugünü ve geleceği masaya yatırıyor ve alanında uzmanların gerçek hayattan örnekleriyle yapay zeka kavramını enine boyuna inceliyor.

:: Etkinliğe katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yapay Zekaya Ne kadar Hazırız?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Şuan için gereksiz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hiç bir şekilde istemiyorum onaylamıyorum. Yeter artık kendi kendimizi yok edeceğiz

  3. SDN Okuru dedi ki:

    ben hazirim kölelerimiz olsun yapay zekaya sahip robotlar

" Yapay Zekaya Ne kadar Hazırız? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay Zekaya Ne kadar Hazırız? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay Zekaya Ne kadar Hazırız? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "