Okunma

Yayınlanmayan Oyunlar Bölüm- 1


23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00
Yayınlanmayan Oyunlar Bölüm- 1

PC, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, Nintendo GameCube, Sega Saturn, Nintendo DS, Gameboy gibi oyun dünyasının akla gelebilecek tüm platformları için oyunlar geliştirildi. Bazı oyunlar ise büyük hayal kırıklıklarıyla doluydu. YouTube üzerinden videoları yayınlanıyor, hatta oyun fuarlarına dahi katılıyorlardı, ancak konu yayınlanma tarihine geldiğinde ertelendikce ertelendiler…

İşte bu konumuzda ertelenmenin de sonraki adımı olarak iptal edilen oyunları sizler için araştırdık. Hayal kırıklıklarıyla dolu bu oyunlardan bazılarının oynanış videolarını da bulduk, bakalım keşke yayınlansaydı diyebileceğiniz hangi oyunlarla karşılacaksınız?

Project H.A.M.M.E.R. – Wii

Nintendo Wii için geliştirilen ve E3 2006’da ilk kez görücüye de çıkan oyuna dair 2007’de yapılan resmi bir açıklama şöyleydi: ‘biraz gecikeceğiz’

Ancak yıllar geçiyor, oyunla ilgili işler bir türlü rayına oturamıyordu. Son olarak oyunun 2013 yılında iptal edildiği açıklandı. Oynanış videosunda görüleceği üzere aslında hiç de fena değil… Yazık oldu.

 HD çözünürlük için buraya tıklayabilirsiniz.

Dead Phoenix – GameCube

Dead Phoenix, Capcom tarafından geliştirilen bir uçuş simülatörü oyunuydu. Nintendo’nun ilk göz ağrılarından GameCube (İlginç bir anekdot olarak, Japoncası ゲームキューブ) için geliştirilmişti, ancak 2003 yılında oyunun piyasaya sürülmeyeceği bilgisi geldi.

HD çözünürlük için buraya tıklayabilirsiniz.

Socks the Cat Rocks the Hill – SNES

90’lara dönüyoruz. Sega Genesis’i hatırlar mısınız? Emin olun PS ve Xbox yokken o vardı… O megabite’ları sayılan oyunlar, 90’ların en büyük eğlenceleri arasındaydı. Street Fighters, bilardo, 8-bit futbol oyunu… 30 yaş civarının yakından tanıdıkları…

Nintendo tarafından geliştirilen Socks the Cat Rocks the Hill ise Genesis için geliştirilmiş ancak ABD politikasına ilişkin bazı subliminal mesajlar içeriği için bir türlü yayınlanmsına izin verilememiş bir oyundu.

Sonic X-treme – Saturn

Sonic the Hadgehog serisinin devamı niteliğindeki Sonic X-Treme’de iptal edilenler furyasından. Oyunun geliştiricileri ve Sega arasında yaşanan bir dizi sorun nedeniyle iptal edildiği yönünde spekülasyonlar çıkan, ancak hiçbir zaman iptalinen dair kesin bir bilginin olmadığı oyunun ABD’de 1996 Noel’inde yayınlanması planlanmıştı.

 HD çözünürlükte izlemek için buraya tıklayınız.

Halo DS

Günümüzde PlayStation ve Xbox platformlarından tutun da mobil platormlardan Game Boy‘a kadar geniş bir oynanabilirlik sahasına sahip Halo’nun Nintendo DS sürümü ise çok ilginç bir şekilde iptal edilmişti.

Oyun, bazı lisans anlaşmazlıkları nedeniyle Nintendo DS’e gelemedi ama bu platform için iptal edildiğinin açıklanmasından kısa bir süre sonra GameBoy Advance platformu için yayınlandı.

HD çözünürlükte izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Konsolun atalarından Nintendo‘nun GameCube‘ü…

Biraz da nostalji… Sega Saturn

İkinci bölüm çok yakında!

:: Hangi oyunlar sizce oynanabilirdi? Hangilerine yazık oldu?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yayınlanmayan Oyunlar Bölüm- 1 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yayınlanmayan Oyunlar Bölüm- 1 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yayınlanmayan Oyunlar Bölüm- 1 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "