Okunma

Yazılım Sahtekarlarına Rekor Ceza


02 Ocak 2009 Cuma 09:02
Yazılım Sahtekarlarına Rekor Ceza

Microsoft‘un tanımlamasına göre “dünyanın en büyük yazılım sahtekarlığı örgütü” üyeleri, geçtiğimiz sene Çin’de tutuklanmış ve bol sanıklı bir dava olarak mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme sonunda, tahmini olarak 2 milyar dolarlık sahte Microsoft ürünü üretip, 36 ülkeye dağıtan sahtekarlara 6,5 yıl hapis cezası verildi. 2007‘de yakalanan yazılım korsanlarına ulaşılabilmesi için FBI, Çin Kamu Güvenliği Bürosu ve Microsoft beraber çalışmış, uluslar arası bir operasyon sonucunda şebekeye ulaşılabilmişti.

:: 6,5 yeter mi yoksa fazla mı? Bir de sopa çekelim mi?
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yazılım Sahtekarlarına Rekor Ceza konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazılım Sahtekarlarına Rekor Ceza ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazılım Sahtekarlarına Rekor Ceza ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "