Okunma

Yeni Anakartlarda Sorunlar Baş Gösterdi


01 Ağustos 2009 Cumartesi 05:06
Yeni Anakartlarda Sorunlar Baş Gösterdi

USB 3.0 ve SATA 6 Gbps desteği ile kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği anakart Asus P6X58 Premium, Marvell kontrolündeki teyit edilen aksaklıklar nedeni ile SATA 6 Gbps arabirimi neredeyse iptal edilecekti. Yapılan haberlere bakılırsa yüksek sonuçlu anakartın ortaya çıkış tarihinin iptaline karar verildi. Sebebin ise “Özel bir neden yok” olduğunu söylediler.

ASUS tüm bu açıklamaları reddetti. Firma doğal olarak bir ürünü direkt fesih edemeyeceğini biliyorlar. Fakat NEC elektronik USB 3.0 kontrol yongasında herhangi bir problem bulunamadı. Öyle görünüyor ki Asus yeni versiyonu kullanıyor. Firma SATA 6 Gbps arabiriminde tekrarlana hatalar yüzünden üzgün, ayrıca rekabetteki bir numarasını kullanamıyor ve belki de yeni teknoloji eklemesi için bekleyecek.

Rakip ASRock ilk USB 3.0 destekli ana kartını göstermeden önce, Intel P55 yonga seti ve üzerindeki PCI-E x1 adaptörü ile düşük değerli anakartlarını çıkarmaya hazırlanıyor.

SATA 6 Gbps problemi yeni Marvell kontrolü için şu anda beklemede. AMD planlarına göre Güney Köprü Yonga ailesi SB8XX’e USB 3.0 teknolojisini ekliyor. Intel ise henüz 3. parti kontrolör için planlarını anons etmedi.

::
Konu hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Anakartlarda Sorunlar Baş Gösterdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Anakartlarda Sorunlar Baş Gösterdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Anakartlarda Sorunlar Baş Gösterdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "