Okunma

Yeni bir Apple Watch özelliği daha belli oldu


25 Haziran 2019 Salı 11:51
Yeni bir Apple Watch özelliği daha belli oldu

Apple’ın, geçtiğimiz haftalarda tanıttığı ve Apple Watch’ların yeni işletim sistemi olacak olan watchOS 6 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Buna göre, watchOS özellikleri ile kullanıcıların bir derdini daha bitiriyor. Kullanıcılar, Apple Watch’ları ile yanlarında iPhone’ları olmasa bile daha çok veriye erişebilecek. Apple Watch özellikleri ortaya çıkan yeni bilgilerle her geçen gün çoğalıyor.

watchOS 6 özellikleri ile bir dert daha bitiyor

Apple Watch kullanıcıları, saatleri ile birçok detaya telefonları olmadan ulaşabiliyor. Aramalardan mesajlara kadar birçok içeriğe ulaşabildiğimiz akıllı saatimizin, bazı özellikleri ise bize hala tam olarak sunmaması bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmesine neden oluyordu. Yeni gelecek olan işletim sistemi ile beraber, Apple Watch eskiden göstermediği antreman verilerini bizlere tam olarak gösterecek.

watchOS 5 işletim sisteminde, akıllı saatinizle beraber antreman yaptıktan sonra antreman ile alakalı tüm verilere bakmak için bir iPhone’a ihtiyaç duyuyordunuz. Koşu sırasında  telefonunuz yanınızda değilse veya o yorgunlukla telefonu açaçak durumda değilseniz sadece belli başlı veriler ile yetinmek zorunda kalıyordunuz. Ancak durum değişiyor ve watchOS 6 işletim sisteminin gelmesi ile beraber Apple Watch ile antreman yaptıktan sonra tüm verilere Apple Watch üzerinden ulaşmak mümkün hale geliyor.

Güncelleme ile beraber, dışarıda antreman yapan ve yanlarına iPhone’larını almak istemeyenleri oldukça mutlu olacak. Öyle ki, antreman yapan kişiler için Apple Watch ile elde edilen bilgiler çoğu zaman dikkate alınması gereken veriler oluyor ve siz  iPhone olmadan bu antreman ile ilgili verilere erişemediğiniz de bu durum bir hayli can sıkıyordu. Neyse ki, Apple yıllar sonra bu güncelleme ile Apple Watch özellikleri hakkında birçok kişiyi sevindirdi.

watchOS 6 özellikleri ile beraber yeni gelen özellikler yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor. Peki siz, Apple Watch özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni bir Apple Watch özelliği daha belli oldu”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Samsung kullanicisiyim sırf yoğun spor yaptığım için watch 4 aldım ve verileri eşimin Afyon undan bakmak ve eşimin çenesini çekmek zorunda kalıyordum. Apple bunu zamanında niye akıl etmedin. 6 ne zaman geliyor

" Yeni bir Apple Watch özelliği daha belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni bir Apple Watch özelliği daha belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni bir Apple Watch özelliği daha belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "