Okunma

Yeni Grafen batarya teknolojisi kullanıma hazır


19 Ocak 2020 Pazar 18:00
Yeni Grafen batarya teknolojisi kullanıma hazır

Akıllı telefon teknolojisi, son yıllarda oldukça gelişmiş durumda. Ancak pil teknolojileri, bu gelişen teknolojiyi karşılamamaya başladı. Şuan kullandığımız lityum iyon piller, 1991 yılında Sony’nin çıkarmış olduğu piller. Lityum iyon piller, ısınmaya ve yıpranmaya oldukça müsait. Birçok pil araştırması devam etse de, henüz piyasaya çıkmış bir ürün yok. Ancak Amerikalı bir şirketin açıklamasına göre, yeni Grafen batarya teknolojisi piyasayı değiştirebilir.

Yeni Grafen batarya teknolojisi kullanıcıları şaşırtabilir

Los Angeles merkezli Real Graphene şirketi, yeni pillerinin kullanıma hazır olduğunu belirtti. Grafen, ısı ve elektriği üst düzeyde iletebilen bir madde. Ayrıca yeni batarya, ortalama 90 dakikada şarj olan 3000 mAh lityum iyon bataryanın aksine 20 dakikada şarj olabiliyor. Şarj esnasındaki sıcaklık değeri de bildiğimiz bataryalara kıyasla oldukça düşük.

Dahası, mevcut pillerin çoğu sadece 300 ile 500 şarj döngüsü sonrası büyük oranda yıpranma yaşarken, grafen piller yaklaşık 1500 döngüyü görebilir. Kısacası, aynı anda daha hızlı şarj süresi, daha az ısı ve uzun ömür yeni piller ile birlikte sunuluyor. Firma, üretim için Amazon ve birçok firma ile irtibat halinde olduğunu da açıkladı.

Grafen, pahalı bir malzeme olarak biliniyor. Maliyeti yıllar boyunca düşmüş olsa da, Real Graphene tarafından yapılan ürün hala mevcut lityum pillerden yüzde 30 daha pahalıya mal oluyor. Bu durum da akıllı telefon fiyatlarının artmasına sebep olabilir. Ancak mevcut pillerden çok daha verimli piller için, tüketiciler bu fiyat artışını göze alabilir. Real Graphene, 2020 yılında seri üretime geçmeyi ve ürünleri piyasaya sunmayı hedefliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Yeni Grafen batarya teknolojisi kullanıma hazır”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Siz de Blackview kullanın cahiller, bv9600 kullanıyorum ve çok memnunum.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu teknoloji Türkiye’de bulunan 3 üniversite ve bir kuruluş tarafından bor madeni kullanılarak daha da geliştirildi. Fatih Altaylı denen zat bilip bilmeden halkı yalan yanlış bilgilendirmeye çalışıyor. Ne yapacak Ercan Karakaş yerli oto ile ilgili tüm ticari sırları ortaya mi dökecek. Bizim teknolojimiz hem üstün olacak hem hafif hem dayanıklı hem de çok güçlü olacak…

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Fatih Altaylı ya bakma sen
   Onun dünyası tuttuğu takım
   Birşeyden anlamaz
   Gelip İstanbul’u batiranlardan

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Son 15 senede okuduğum yüzüncü batarya haberi.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Rusya yada çin grafen yada mevcut pil teknolojisinden daha gelişmiş ürünler piyasaya sürmediği sürece hiçbir firma bunları piyasaya sürmez işlerine gelmez ama onlar piyasaya sunduğunda çıkar dikkat ederseniz bugünkü teknolojiler hep aynı oldu kapitalist sisteme mesafeli yaklaşan bir şirket piyasaya sürene kadar bi teknoloji hakkında hep umutsuz haberler yapılır ne zaman rakip kanattan bir ülke piyasaya sürer bi anda yapılamaz diyen şirketler mucizevi bir şekilde gökten ilham inmiş gibi arka arkaya o şirkete pay vermemek için teknolojik atılımlar yapmaya başlar

 5. Bülent Şahin dedi ki:

  2030 da iPhone ye gelir

  1. Anonim dedi ki:

   2030 degil, 2050 de gelir torunlarimiz kullanir artik.

 6. Anonim dedi ki:

  ulan zaten 2020 yılındayız niye şimdi pazara sunmuyor

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  en önemli tarafı birim alanda li-po pillere göre daha fazla kapasite sunabiliyor mu bu önemli konu hakkında bilgi yok haberde olmamış.

  1. Gorkem Say dedi ki:

   Şirket bununla ilgili herhangi bir bilgi paylaşmamış maalesef. Haberde bu konuyla ilgili detay verilmemesinin sebebi budur.

 8. Anonim dedi ki:

  grafen değil borofen araştırın grafenden daha iyi olduğunu göreceksiniz

 9. Anonim dedi ki:

  bor grafeni duyan varmı ?

 10. Anonim dedi ki:

  Salla yalanı sevsinler inananı.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bundan 15 20 sene önce neden elektrikli arabalar çukamıyorduysa şimdi aynı nedenle bu piller çıkamıyor. Belki 5 sene sonra görürüz

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  10 yıldır hep bi pil teknolojisi çıktı çıkıyor çıkacak diye bizi yediniz, yeteer

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Cep telefonu 50,000 tl olur artık evi satar telefon alırız

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  çıksın artık telefonlar gelişsede batarya gelişmiyor yıllardır aynı teknoloji artık zamanı geldi

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hadi arkadaş bekliyoruz yıllardır.

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Palavra

  1. Anonim dedi ki:

   Çıktığında kullanmassın o zaman

" Yeni Grafen batarya teknolojisi kullanıma hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Grafen batarya teknolojisi kullanıma hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Grafen batarya teknolojisi kullanıma hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "