Okunma

Yeni Grafik Kartları Gecikebilir


06 Temmuz 2008 Pazar 21:00
Yeni Grafik Kartları Gecikebilir
Tayvanlı büyük fason işlemci ve yonga üreticilerinden TSMC‘nin 40 nanometre üretim sürecine geçmesindeki gecikme, birçok firmayı zor durumda bıraktı. Bundan en çok etkilenenler ise, şüphesiz kendi fabrikaları olmayan ATI ve Nvidia. Tamam, belki AMD’nin fabrikaları mevcut ; fakat kendi ürünlerine zor yettiğini söyleyebiliriz. Özellikle ATI tarafının iki nesildir 55 nanometre üretim teknolojisini tercih ediyor olması, çok yakında bir kademe daha ineceğini gösteriyordu. Şimdi durup bir süre bekleme zamanı gibi görünüyor.

Bilgi için: TSMC
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Yeni Grafik Kartları Gecikebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Grafik Kartları Gecikebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Grafik Kartları Gecikebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "