Yeni nano lens, kameraların geleceğini değiştirebilir


14 Mart 2020 Cumartesi 18:30
Yeni nano lens, kameraların geleceğini değiştirebilir

Yeni nano lens teknolojisi, akıllı telefon kameralarını değiştirecek gibi görünüyor. Modern akıllı telefonlarda, müşterilerin ilgisini çekmek için en çok kamera özellikleri ön plana çıkarılıyor. Özellikle son zamanlarda, cihazlara neredeyse birden fazla kamera ekleme konusunda yarış olduğunu görüyoruz.

Kamera Lensi

Üçlü kameralar, amiral gemisi ürünler için büyük oranda bir zorunluluk haline geldi. Hatta dörtlü ve beşli sistemlerin test edildiğini görüyoruz. Bu kamera sistemlerinde, kaliteli görüntü için çoklu lensler kullanılıyor. Ancak geliştirilen yeni teknoloji, çoklu lensleri rafa kaldırabilir.

Yeni nano lens teknolojisi

Utah Üniversitesi, normal lenslerin özelliklerini taşıyan, ancak düz bir nano lens geliştirdi. Normal lensler, ışığı odaklamak için ışığı kıvrımlı bir yüzeyden odak noktasına yansıtıyordu. Utah bilim insanları, ışığın yönünü değiştirmek için, ışığı yansıttıktan sonra düz kalan bir nano-materyal geliştirdi. Şu anki prototip kızılötesi ışınları kullanıyor.

Yeni Nano Lens

Bu teknoloji ile birlikte aynı anda birden fazla nesneye odaklanmak mümkün olabilecek.Lens, şu an birbirinden 6 metre uzaktaki nesnelere odaklanabiliyor.

Araştırmacılar, bu icatı daha uzun mesafelerde kullanmak için geliştirmeye çalıştıklarını belirtti.Yapılan prototip,aynı özelliklere sahip geleneksel lensten birkaç kat daha büyük bir odak derinliği elde etti. Eğer başarılı olurlarsa daha ince,hafif ve ucuz akıllı telefonlar görmemiz mümkün olabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yeni nano lens, kameraların geleceğini değiştirebilir”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok güzel

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu teknoloji için henüz erken ve ışınlar artık hamile yaşlı ve bünyesi zayıf insanlara gerçekten zarar veriyor. Avrupa’da bunun için önlem var ABD Kanada Rusya da önlem var bizim Türkiye ve Orta Asya ülkeleri için ise hiçbir önlem yok. Yaşasın kapitalizm önüne gelen at kosturuyor ve insan sağlığı bir hiçe sayılıyor yazık

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   yalnız saçmaladınız bunun ışınlarla uzaktan yakından hiçbir alakası yok bildiğimiz kamera lensleri şuana kadar nasıl üretilip zarar vermediyse bu da aynı şekilde cam bu ışının ne alakası tam tersine lens yanşıyan ışığı sensöre yansıtma görevi yapar bilginize

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ucuz yanlış olmuş. Bu lense sahip telefon amiral gemisi olacak. Fazla zeki olmaya gerek yok.

" Yeni nano lens, kameraların geleceğini değiştirebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni nano lens, kameraların geleceğini değiştirebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni nano lens, kameraların geleceğini değiştirebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!