Yeni YouTube, iOS için güncelleme yayınladı


13 Şubat 2021 Cumartesi 09:48
ABONE OL
Yeni YouTube, iOS için güncelleme yayınladı

Google, Apple’ın yeni gizlilik ve veri politikasını hayata geçirmesinin ardından, YouTube’un iOS uygulaması için ilk güncellemeyi yayınladı. Yeni YouTube güncellemesi, çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeriyor.

Google ilk adımı YouTube için attı

Apple’ın mobil ekosistemi iOS içinde yer alan uygulamalar, teknoloji devinin benimsediği yeni gizlilik ve veri politikası çerçevesinde güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Bu kapsamında yeni YouTube güncellemesini kullanıcılara sunan Google, uygulamadaki hataların giderildiğini ve performansta iyileştirmeler yapıldığını belirtti.

yeni youtube güncellemesi google

Apple, aralık ayı başlarında gizlilik odaklı “beslenme etiketlerini” zorunlu kılmaya başlamıştı. Fakat Google, kendi ana uygulaması dahil Gmail, Chrome, Google Haritalar ve Google Drive gibi amiral gemisi platformlarını henüz güncellemedi.

Gmail uygulaması, bu haftanın başlarında kullanıcıları mevcut iOS sürümünün eski olduğu ve en son güvenlik özelliklerini içermediği konusunda uyarmaya başladı. Google ise söz konusu uyarıyı kaldırmak için sunucularını hızlı bir şekilde güncelledi.

Yayınlanan yeni YouTube güncellemesi, Google çatısı altındaki diğer uygulamaların da yakın zamanda güncelleneceğine işaret ediyor.

Apple, şikayetler üzerine erteledi

Apple, Facebook ve Google da dahil olmak üzere geliştiricilerin reklam gelirlerini azaltacağına yönelik şikayetleri üzerine iOS 14 güncellemesindeki gizlilik özelliğini erteleme kararı almıştı.

Facebook Mali İşler Müdürü Dave Wehner, Apple’ın gizlilik değişiklikleri nedeniyle iOS ekosistemindeki tüm reklam hedefleme şeklinin tamamen değişebileceğini söylemişti.

youtube yeni güncelleme ios

Hatta Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Apple’ın kullanıcılara gizlilik ve güvenlik konusunda yanıltıcı vaatler verdiğini söyleyerek, şirketi rekabet kurallarına aykırı davranmakla suçlamıştı.

Söz konusu özellik, uygulama geliştiricilerini kullanıcılardan onları birden fazla uygulamada takip etmek için izin almalarını şart koşuyor.

Apple geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, başlangıçta Eylül 2020 için yayınlamayı planladığı özelliği, ilkbaharın aylarında kullanıma sunacağını duyurmuştu.
yazarBerk Baylançiçek

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği iki yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi SDN'de yoluna devam ediyor...
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Yeni YouTube, iOS için güncelleme yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni YouTube, iOS için güncelleme yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni YouTube, iOS için güncelleme yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği