Okunma

Yeniden Pazarlama’nın Önemi


01 Ocak 2013 Salı 07:45
Yeniden Pazarlama’nın Önemi

Yeniden Pazarlama’nın çalışma sistemi

Yeniden Pazarlama, daha önce web sitenizin sayfalarını ziyaret etmiş kullanıcılara, Google Görüntülü Reklam Ağı’nda, başka sitelerde olmalarına rağmen size ulaşmasını sağlar.

Örneğin, bir kullanıcı sitenize geldi ve hiçbir şey satın almadan sitenizden ayrıldı, gittiği başka sitelerde de sizin sitenizde gezdiği ürünün reklamını aynı kullanıcıya gösterebilirsiniz. Bu kullanıcılara tekrar sitenize dönmesi ve satın alma işlemini gerçekleştirmesi için teşvik edecek çarpıcı bir mesaj veya teklif göstermeniz mümkündür.

Yeniden Pazarlama’yı doğru kişilere doğru mesajı vermek için kullanın. Bunu yapabilmek için sitenizdeki tüm sayfalara bir kod parçası (Yeniden Pazarlama etiketi) ekleminiz gerekir.

Daha sonra kullanıcılar sitenize geldikçe oluşturmuş olduğunuz Yeniden Pazarlama listenize eklenir. Bu kod yardımıyla, kullanıcılar başka sitelerde dolaştıklarında sizin reklamınızı görebilirler.

Yeniden Pazarlamayı kimler kullanabilir

Amacınız ister kullanıcıların kayıt olmasını sağlamak, ister marka bilincinizi ve görünürlüğünüzü arttırmak, ister satış hedeflerinizi arttırmak olsun, Yeniden Pazarlama her kampanya için stratejik olarak kullanılabilir. Tüm reklam verenler için, Yeniden Pazarlama doğru kullanıldığı takdirde kazanç sağlayabilir.

Google Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam vermiyorsanız, Arama Ağı’ında anahtar kelimelerinizle sitenize trafik çekip, sitenizi ziyaret etmiş kullanıcılara yönelik Google Görüntülü Reklam Ağı’ında özel teklifler kullanarak stratejik bir kampanya kurgulayabilirsiniz.

Yeniden Pazarlama listeleri

Yeniden Pazarlama listeleri, sitenizi ziyaret etmiş kullanıcıların çerezlerini içeren listedir. Yeniden Pazarlama Kampanyası oluştururken kullanacağımız liste budur.

Bu listenin içindeki çerezler sayesinde kullanıcılara ulaşacağız. Yeniden Pazarlama yapmaya karar verdiğinizde ilk önce listeniz olmanız gerekir. Daha sonra hazırlamış olduğunuz kampanyayı bu listeleri hedefleyerek Yeniden Pazarlama yapabilirsiniz.

Listelerinizi oluşturduktan ve doğru işlediğinden emin olduktan sonra, ürün ve hizmetlerinizi doğru kitleye ulaştırmak için dilediğiniz zaman düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yeniden Pazarlama ve hedefleriniz

Doğru kullanılan Yeniden Pazarlama ile satışlarınızı arttırabilirsiniz. Kullanıcılar bir şeyler satın alacaklarında, gerek fiyat gerek ürün işlevi gerek görsel görünüş, tasarım ile ilgili araştırma yaparlar. Sitenize gelmiş ve sizin ürününüzü inceleyip satın almadan çıkmış kullanıcıları tekrar sitenize çekmenin en iyi yolu yeniden pazarlamadır.

Kullanıcının hangi ürünle ilgilendiğini biliyoruz, etkileyici çarpıcı ifadeler kullanıp, yapılabilirse fiyatlarda uygulanabilecek indirim veya o ürünü aldıklarında yanında başka bir üründeki indirim gibi kullanıcıyı etkileyecek ifadeler ve kampanyalarla satış yapma olasılığınızı arttırabilirsiniz.

Yeniden Pazarlamayı sitenizde ister ürün bazlı yani sadece seçtiğiniz ürünlere gelmiş kullanıcıları veya sitenize gelmiş tüm kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Google Adwords kampanyalarınızda Yeniden Pazarlama özelliğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yeni stratejiler, doğru mesajlar, doğru kullanıcılar, doğru kurgulanmış ve doğru kullanılan adwords kampanyaları hedeflerinize yaklaşmanızı her zaman daha fazla hızlandıracaktır. Hızlı ve doğru büyümek, doğru adımları atmaktan geçer.

Bu yazı Sempeak Google Reklam Ajansının katkılarıyla hazırlanmıştır.

:: Yeniden Pazarlama rehberimiz yardımcı oldu mu?      

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeniden Pazarlama’nın Önemi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    video ile anlatılsa daha çekici olur bu tarz konular …

" Yeniden Pazarlama’nın Önemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeniden Pazarlama’nın Önemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeniden Pazarlama’nın Önemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "