Okunma

Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak?


11 Haziran 2015 Perşembe 08:00
Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugün yerli otomobile ilişkin soruları yanıtladı. Açıklamada yerli otomobilin fiyatı, araştırma ve geliştirmesi odağındaki sorular cevaplandı.

Yerli otomobilin fiyat politikası nasıl olacak?

Bakan Fikri Işık, yerli otomobilin herkesin alabileceği türden rekabetçi bir fiyat politikası ile satışa sunulacağını ifade etti. Halen fiyat planlamasının devam ettiğini aktaran Işık, yüksek kaliteyi uygun fiyata sunacaklarını aktardı.

Yerli otomobil her şeyi ile yerli mi olacak?

Otomobil teknolojileri onlarca yıldır gelişiyor. Hal böyle olunca aynı teknolojileri tekrardan ülkemizde geliştirmeye gerek olmuyor. Bakan Fikri Işık da aynı şekilde Amerika’nın zaten keşfedildiğini ve yeniden aynı teknolojileri geliştirmek için zaman kaybetmeye gerek olmadığını aktardı.

Otomobil teknolojileri için deneyimli bir dünya markası ile anlaştıklarını aktaran Işık, otomobilin tamamı ile yerli olmayacağını söylemiş oldu.

Yerli otomobilin araştırma ve geliştirmesini kim gerçekleştirecek?

Bakan Fikri Işık‘ın belirttiğine göre yeni otomobil teknolojileri de, bundan sonra Tübitak tarafından geliştirilecek. 

Sonuç olarak açıklamalara göre uygun fiyatlı, gelişmiş özellikler sunan ve Tübitak tarafından yeni teknolojiler ile geliştirilecek bir yerli otomobil bizleri bekliyor.

:: Yerli otomobil çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yerli otomobilin fiyatı ne olmalı?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

44 yorum - “Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Her seyiyle yerli degilki zaten yerli diye amerika parcalarini farkli muhendislerle birlestiriyorlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bana en az W, toyota,merco ğibi araba üreteceksin kaliteli olacak fiyatlarida 15 bin ila 30 bin arasi olacak hurda yasasi çikaracaksin 4 yilda bir sıfir arabaya binicem önce kendi pazarina hükmedicen sonra dünya hükmedicen.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ay çıkacak. En kötü otomobil 45, 50 binliradan başlıyor. Hiç kaçırmamak hemen alırım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tabiki icat Yapacak ki oy topliyamaz. Eski yılar geride kaldı. Yokartık nara çekip kurusıkı atmakla oy toplamak

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Devletin idaresin den suphen mi var akilsiz

 6. TEK_CENGAVER dedi ki:

  kardesim arabanin kaporta tasarimi olsun calisan isciler olsun adi markasi amblemi olsun hepsi yerli. ama mesela motor baska bir yerden alinacak diye biliyorum ve bunu elestirmiyorum. bugun opel gibi dacia gibi ve daha bir cok unlu firma kendi motorunu uretmiyor. uretemediginden degil opel general motordan alir motorunu cunku kendi yapmaya kalksaydi zarar ederdi kuruldugu gibi kapanirdi. simdi turkiye de cok guclu bir devlet degil ve bu araba hayali baslamadn bitmemeli ayni zamanda devlette kar etmeli bunlari dusununce bazi seyleri yapamadagimizdan degil de daha iyisi var oldugundan ***** src="images/smilies/2/***** border="0" alt="" title="Laughing" class="inlineimg" />

 7. SDN Okuru dedi ki:

  yaaa adamlar yapmis son asamaya gelmisler her testte tabi tutuyorlarmis adam ay sonunda cikacak deniyo halen olmaz yapamazlar falan filan begen mesenizde bugun albea doblo motor haric herseyi turk muhendislerin eseri yapmayin arkadaslar bugun kicikirik fransiz arbalari dahi 40 bin liradan basliyo

 8. SDN Okuru dedi ki:

  matbaa yıda yapmamıştık sonra başımıza gelmeyen kalmadı.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  şöförsüz arabalar yüzünden 10 sene içinde bütün araba firmaları batacak deniyor.

 10. Regionella dedi ki:

  10 sene soýnra belki. boþ laf bunlar hep seçim öncesi.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  30,000 tl den aşağı olmaz üretilirse eğer.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  949 TL asgari ücretle Ahahh

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Yerli otomobil değil, yerli marka olur. Her şeyi yerli malı yapmak için çok gelişmiş sanayi ve mühendislere sahip olmak lazım. İyi iş çıkarırlar inşallah bizde destek oluruz.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  zaten bu işler böyle başlar. önce belli parçalar yerli olur, sonra uzmanlık arttıkça tamamen yerli de yapılabilir. önemli olan bilgi aktarımı. bir yerden başlamak lazım..

 15. SDN Okuru dedi ki:

  iphone çinde yapılıyor ama bütün karı amerikaya akıyor

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Elektrik ya da alternatif bi eneji ile çalışan bi otomobil yapar isek işte o zaman çağı yakalarız,yoksa bu siyasetçilerin millete attığı bi kazık olarak yerini alır.Sırf oy alıp 15000 TL maaşa konmak için proje yapmak çok aptalca zaten belli de oluyor siyasetçilerin durumundan…Artık bu ülkede her şehir kendini temsil edebilecek yetenekte olan vekili seçebilmeli…

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Yerli otomobilin piyasada iyi bir yer alması ve tutunabilmesi için servis ağının iyi olması lazım,devletinde vergiyi az tutması lazım gerçi şuan bunu düsüncek durumda değil ama…

 18. SDN Okuru dedi ki:

  yerli mi kaldı, iphone bile çinde yapılıyor diyenler. iphone nun tüm karı amerikaya akıyor. yapan değil, yaptıran kar eder.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  adam hala eleştiriyor. yerli olunca biz kazanıyoruz yabancı olunca başkası. daha neye itiraz ediyorsun.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  1.6 motor araçda %45 ÖTV
  2.0 olanlar %90 ÖTV
  2.0 üzeri %145 ÖTV
  Dünyada devletin kendi vatandaşını bu kadar sömürdüğü başka bi ülke yok!

 21. SDN Okuru dedi ki:

  uçan otomobil istiyoruuuuzzzzz

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Bence fosil yakıtı bırakıp elektrikle çalışan arabaya uğraşssınlar, benzin dizel için zaman geçti herkes köşesini kaptı ama elektrikle çalışan arabalar yavaş yavaş geliyo, orada çok daha iyi bir yere sahip olabiliriz.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Başarılı olması çok zor ineği samanı ithal eden yazılım Alanında bir Pardus projesini bile yürütemiyen anlayışla ancak parçaları alır monte eder yazılımı satın alırız siyasette reklam olarak kullanırız başka da birşey olmaz

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Seçimden önce %100 yerli dediler, şimdi yabancı bi firmayla anlaştık diyorlar.

 25. SDN Okuru dedi ki:

  yerli uçak da yapılıyordu meğer çoğu yabancı ülkelerden gelen parçaların birleşimiymiş .ne diyim daha

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Yerli otomobil değil. Dünyada hiçbir otomobil de yerli otomobil değildir. Yerli marka desek daha doğru olur. Herkes tercih etmeli bence.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Yerli olunca umarım vergiler kaybolur. Birde sanrım bu arkadaşlar yerli kelimesini yanlış anlamış. Yerliyse bizim yapmış olmamız gerekmiyor mu? yaptırmış olarak yerli mi yapmış oluyoruz 🙂

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Beklenen yüksek teknoloji ile uygun fiyata bu milletin tümüne yerli arabalarla gezmeyi sağlarlar umarım. Hayırlısı olsun.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Türk insanında yıllardır yerli ürünlere karşı bir ön yargı oluşmuş durumda, bu arabanın yaşayacağı en küçük problem anında fişinin çekilmesine neden olur, çok kritik ve hassas bir süreç.

 30. clients dedi ki:

  yerli araraba satýþ fyatý 20binden aþaðý olmaz
  normal iþ görür dandik bir arabanýn vergileri sadece 20bin tl yerli arabadan daha cok para alýyorlar vergilerle,
  býrakýn yapmayý yapmasýna gerek yok þimdilik sadece hayal ve hayallerinizi süslüyorlar.

 31. orcnd dedi ki:

  iþin içinde tübitaðýn olmasý aracýn mühendisliðinin yerli olacaðýna iþaret. en önemli kýsmý da bu.
  yoksa nissan ve reno ile anlaþýp platform alarak reno fabrikasýnda üretme gibi þeyler yerli olmaz

 32. fraud3 dedi ki:

  Parasý neyse verip yaptýrarak yerli otomobil yapmýþ olunmuyor. Umarým mühendislerimiz bu otomobilin yapýmý ve geliþtirilmesi sýrasýnda edindiði tecrübelerle ilerde gerçek bir yerli otomobil ve küresel bir Türk otomobil markasý yaratabilir.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  oradan buradan getirdiğiniz parçaları burada birleştirip yerli araba diye millete hemde ucuza diye kakalayıp geçireceksiniz..

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Bence ülkenin dışarıdan malzeme alarak montaj yapıp yerli diye satması uygun olmaz,çünkü bizim ülkemizde diğer ülkeler gibi kendi malzemesini üretecek kapasite var ve ben kendin üret kendin kullan anlayışının olmasını isterim ve de bence bu bütün Türk halkı için için geçerli bir slogandır

 35. SDN Okuru dedi ki:

  'Herkesin alabileceği…' Zaten İstanbul'da trafik sıkıntısı var, bir de ucuza araba mı çıkartıcaklar. Yerli arabaya karşı değilim ama ucuz fiyatla çıkarsa piyasadan 20 senelik arabaları kaldırsınlar o zaman.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Önce bir hükümet olsunlar da ondan sonra yaaaparlarrr : )

" Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "