Okunma

Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi


06 Ekim 2009 Salı 20:05
Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi

Türkiye’nin en yenilikçi yazılım şirketi Inveon Software Solutions Yönetici Ortağı Yomi Kastro, dünyanın saygın liderlik ve girişimcilik kuruluşlarından biri olan, 123 ülkede faaliyet gösteren “Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği”nin bu yıl 15’incisini düzenlediği yarışmada, “Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi” seçildi. JCI’ın “TOYP – Ten Outstanding Young Persons” adlı “Türkiye’nin on  başarılı genci yarışması”nda “İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik” kategorisinde birinci olan Yomi Kastro, ödülünü 2 Ekim 2009 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende aldı.

 

JCI’ın dünya çapındaki tüm ofisleri tarafından, bağlı bulundukları ülke çapında düzenlenen bu ödüller girişimcilik dünyasında saygın bir yere sahip.

 

Her yıl önce ulusal çapta düzenlenen yarışmada kazananlar, daha sonra yıl sonundaki dünya çapında düzenlenen uluslararası yarışmaya da katılmaya hak kazanıyor. JCI Türkiye, son 14 yılda bu uluslararası yarışmadan 4 dünya birincisi çıkarmayı başardı. Türkiye’de 700’den fazla üyesi bulunan JCI’ın dünya çapındaki üyeleri arasında Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve ABD Başkanı Bill Clinton gibi önemli dünya liderleri de bulunuyor.

:: Türk girişimciler dünya capında boy göstermesini nasıl yorumluyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "