Okunma

YouTube 5. Yaşını Kutluyor!


15 Şubat 2010 Pazartesi 21:00
YouTube 5. Yaşını Kutluyor!

Dünyanın en ünlü paylaşım sitesi YouTube’da bu sıralar doğumgünü telaşı yaşanıyor. Beş yıl önce hayatımıza giren YouTube, o günden bu yana çok yol aldı ve altyapısında ciddi atılımlar yaptı.

Google’ın satın almasından sonra daha çok teknik altyapıya önem veren firma, beş yıldır en popüler video paylaşım sitesi olma başarısını sürdürüyor.

YouTube’un CEO‘su ve kurucularından Chad Hurley, konuyla ilgili bir konuşma yaptı ve bu beş yılı mutlulukla geçirdiklerini söyledi.

Her Şey 14 Şubat’ta Başladı

Bundan tam beş yıl önce, 14 Şubat 2005‘te YouTube alan adını satın aldıklarını söyleyen Hurley, herkesin video kameralarıyla çektiği görüntüleri paylaştığı bir site olarak düşündüklerini söyledi.

Chad Hurley ve ekibi, günler geçtikçe kullanıcıların sadece kendi videolarını değil, etrafta gördüğü diğer videoları da paylaşmasının güzel bir yenilik olacağını düşünmüş ve bu şekilde günümüz YouTube’u ortaya çıkmış.

Bugünlerde, dakikada 20 saatten fazla videonun yüklendiği YouTube, Hurley’e göre İnternet’ten akıcı video izleme teknolojisinde çığır açtı.

:: En beğendiğiniz YouTube videolarını bizimle paylaşın
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube 5. Yaşını Kutluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube 5. Yaşını Kutluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube 5. Yaşını Kutluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "