Okunma

YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi


11 Aralık 2014 Perşembe 14:30
YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi

Google, uzun bir süredir konuşulan YouTube’a çevrimdışı video izleme desteğinin getirildiğini nihayet duyurdu. Ancak bu uygulama maalesef sadece belirli ülkelerde geçerli olacak. En azından ilk aşamada.

YouTube’un kota dostu olan bu uygulaması şimdilik sadece Hindistan, Endonezya ve Filipinler’de geçerli olacak. Sadece Android kullanıcıları için geçerli olan bu güncelleme, YouTube da bulunan bir çok popüler videoyu içerecek.

14-12/11/b4jnptkcmaafl49.jpg

Çevrimdışı izleme nasıl gerçekleşiyor?

Çevrimdışı izleyebileceğiniz videolar, başına konumlandırılan bir simge anlaşılabilecek ve siz bu videoları bir defa açtığınız taktirde 48 saat süresince internet erişiminiz olmasa bile izleyebileceksiniz.

Peki niye bu üç ülke diye soruyorsanız hemen cevaplayalım. Google’ın ilk olarak çevrimdışı video izlemeyi bu ülkelerde aktif etmesinin sebebi, Asya ülkelerinde oldukça yüksek olan internet kullanımına karşılık hız konusunda oldukça zayıf olmaları.

14-12/11/youtube-offline.png

Yeterli altyapıya sahip olamayan Asya ülkelerinde Google bu sayede hem internet erişimine yardımcı olmayı hem de yeni projesi ucuz maliyetli Android One telefonlarının kullanımını arttırmayı hedefliyor.

:: YouTube’un sunduğu bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu şununla aynı. Kansere çare bulundu ama ölmezsen… Googleee

 2. SDN Okuru dedi ki:

  telefonum yurt dışında gelme samsung s3 mini acaba bundan dolayımı yeni youtube etkin uygulamalarda aktif görünüyor

 3. giskur11 dedi ki:
 4. Ultrayer6 dedi ki:

  Saçma salak þekilde çözünürlüðü kafasýna göre ayarlamama özelliði de gelmeli. 360p’ye defalarca ve defalarca týklýyorum ama inatla 720p’de devam ediyor. Bazen de ýsrarla 720p seçeneðine basýyorum ama o da ýsrarla videonun sonuna dek 240p gidiyor. Telefona baþka sebeplerden birkaç kez Format attým ayný. Yani sorun telefonda deðil uygulamada.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Cok ise yariyacak

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bence harıka bır haber bu, zamanı var, oturursa cok daha keyıflı ve mantıklı bır ınternet deneyımı bızlerı beklıyor olacak

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye de olmadığı için ne kadar üzüldüm anlatamam

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Youtube’u müzik dinlemek için kullanan var arka planda çalışsın diyorlar. Spotify’dan haberleri yok. Youtube videolu müzik platformu izlemek için yani

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yürürken Müzik dinlemek için Youtube kullananlara şaşıyorum. 8tracks denesenize

 10. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel

 11. SDN Okuru dedi ki:

  AppStore’a dowload yaz çıkan ilk programı yükle 🙂
  Ondan sonra Dilediğin kadar izle

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Google sadece Youtube için muhtacız ya başka da bir şey demiyorum

 13. The_Destroyer dedi ki:

  gerçekten çok iyi olmuþ

 14. SDN Okuru dedi ki:

  youtube videolarını offline izlemek için hem mobil hemde pc de youtube videolarını indirme programları var. bi kere indir, defalarca izle sıkılınca sil…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  ya türkiyeye nezama gelecegi belli değil ya google internet hızı az diye yapmış bizde şikayet edelim inrenet yavaş diye gelsin ve niye sınırlı sayıda video için

 16. SDN Okuru dedi ki:

  prime işine ne oldu hani bunu paralıs atacaklardılar

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye-ye Gelmesi Lazım Bu Çevrimdışı İzleyebilme Özelliğinin Daha 4G Bile Yok Türkiye-de

 18. SDN Okuru dedi ki:

  bir de ekran kapalıyken video oynatımına devam etme özelliği eklenmeli, yolda yürürken müzik dinlenemiyor

 19. KatyPerry dedi ki:

  Bir videoyu 2-3 defa izlemek için hatta bazen kapandýðýnda tekrar açtýðýmýzda 3G çok yiyordu. Bu gerçekten çok iyi oldu.

" YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "