Okunma

Silahlı saldırıya uğrayan YouTube, güvenliği artırıyor!


05 Nisan 2018 Perşembe 20:30
Silahlı saldırıya uğrayan YouTube, güvenliği artırıyor!

Geçtiğimiz günlerde San Bruno’da bir saldırı düzenlendi. Bu saldırının YouTube kampüsüne karşı yapılması, dünya çapında büyük yankı uyandırdı. Büyük yankı uyandırmasının sebebi, Nasim Aghdam isimli kişinin YouTube kullanıcısı olması ve sosyal medya platformlarında popüler olmasından kaynaklanıyor.

Popüler olmasının yanı sıra, bu platformlarından geçimini sağlayan şahıs, gelirlerinin azalması sonucu bu eylemi gerçekleştirdiği söyleniyor. Bu durumdan dolayı YouTube, önemli önlemler almak zorunda kaldı.

YouTube güvenlik önlemi ve detayları

Twitter üzerinden paylaşılan YouTube bildirisi,  olaya ilişkin fazla bilgi içermiyor. Bunun yerine, YouTube topluluğunu ve şirket çalışanların korunmasını iyileştirmek için önümüzdeki günlerde neler yapmaları gerektiğini odaklanıyor.

Dört kişinin yaralandığı ve bir kişinin öldüğü saldırıdan sonra YouTube, tüm kampüslerinde güvenlik önlemlerini alacağını açıkladı. Bu önlemlerinin kısa vadede olmadığını ve ilerleyen zamanlarda daha da artacağı açıklandı. Bu açıklamalarını Twitter üzerinden açıklayan Google yönetimi, olaya ilişkin detaylarda da bulundu.

Açıklamaya göre şirket, ilerleyen günlerde sert güvenlik önlemleri alacak gibi duruyor. Son olarak YouTube, şu an için konuyla ilgili sorulan sorulara, henüz cevap vermediği biliniyor. İleride bu tarz olayların gerçekleşmemesi için elinden geleni yapacağa benziyor.

::Şirket, ne tarz güvenlik önlemleri alacak?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Silahlı saldırıya uğrayan YouTube, güvenliği artırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Silahlı saldırıya uğrayan YouTube, güvenliği artırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Silahlı saldırıya uğrayan YouTube, güvenliği artırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "