Okunma

YouTube İstihbarat Masası kuruyor!


20 Ocak 2018 Cumartesi 22:00
YouTube İstihbarat Masası kuruyor!

Dünyanın bir numaralı çevrimiçi video platformu YouTube, kötü amaçlı videolarla baş edebilmek adına bir İstihbarat Masası (Intelligence Desk) kuruyor!

YouTube bir İstihbarat Masası kuruyor!

Bugün ortaya çıkan raporlara göre video platformu, potansiyel olarak tehlikeli videoları tespit etmek amacıyla özel bir birim oluşturmak için çalışıyor. İstihbarat Masası olarak adlandırılacak bu birim öğrenildiği üzere YouTube’un kendi personeli, üçüncü taraf işçiler ve yapay zeka yardımlaşması ile çalışacak.

YouTube, İstihbarat Masası

Çalışma sırasında istihbarat masası Google verileri, sosyal medya verileri ve kullanıcılardan gelen raporlardan da yararlanacak. Böylelikle YouTube‘a girilen tüm kötü ve uygunsuz içerikler, önceden tespit edilerek engellenebilecek.

Ayrıca söz konusu istihbarat masası sadece içeriklerle ilgilenmekle kalmayacak, platforma verilen reklamlar da geniş bir incelemeye tabi tutulacak. Reklam verenler ve hitap edilen seyirci kitlesi için uygun olmayan videolar ise, reklam almadan önce kaldırılacak. Son olarak, YouTube’un bu yıl sona ermeden önce 10,000 yeni içerik moderatörü görevlendireceğini de belirtmeden geçmeyelim.

:: Siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “YouTube İstihbarat Masası kuruyor!”

  1. gizli dedi ki:

    arkadaş bu nasıl bir şey

  2. Anıl K. dedi ki:

    Başvurmayı düşünüyorum.

" YouTube İstihbarat Masası kuruyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube İstihbarat Masası kuruyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube İstihbarat Masası kuruyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "