Okunma

YouTube Kısa Film Yarışması Başlıyor


24 Ocak 2012 Salı 18:12
YouTube Kısa Film Yarışması Başlıyor

Adeta video hazinesi haline gelen ve günümüzün en gözde web sitelerinden birisi olan YouTube, site bünyesindeki yenilik ve girişimlerine devam ediyor. Tasarım değişiminin ardından birkaç ek servis açan yetkililer, “video” kelimesinin geçtiği her alanda olmak için özel bir çaba harcıyorlar.

Bunun son örneği de duyurulan kısa film yarışması. Açıklamaya göre Senin Film Festivalin (Your Film Festival) ismiyle tanıtılan yarışmada, kişilerin kendi öykülerini anlattıkları  -15 dakikalık- kısa filmleri isteniyor.

2 Şubat – 31 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek başvuruların ardından tüm filmler Gladyatör (Gladiator), Cennetin Krallığı (Kingdom Of Heaven), Yaratık (Alien) gibi filmlerden tanıdığımız Ridley Scott‘ın film şirketi tarafından değerlendirilecek.

50’ye indirilecek çalışma sayısı daha sonra YouTube kullanıcılarının oylamasına sunulacak. En çok beğenilen 10 film bir sonraki aşamada -3 Eylül 2012’deki- Venedik Film Festivali‘nde gösterilecek. Kazanan filmin yönetmenine ise ödül olarak tam 500 bin dolar verilecek.

Üstelik kazanan filmin konusu Ridley Scott tarafından tekrar çekilerek sinema filmi olarak yayınlanacak. Yarışma hakkında detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

:: YouTube’un bu tür etkinlikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yarışmaya katılacak mısınız?
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “YouTube Kısa Film Yarışması Başlıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  az para deil ama bize vermezler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sana bana yedirirlermi nen o parayı 🙂 hepsi Youtube’nin elemanı burada amaç youtube’nin reklamı ve sinemaya verdigi önemdir… hollywood’tan tutar iki adam güzel bir konuyla çeker flimi izletir sonra kalkar derki biz sinemaya önem veriyoruz ayıp beaa o parayı sinema ve geçn yeteneklere yardım için bagış yapsanıza kendi reklamnızı yapmadan olmaz ama dimi..

 3. pesimist dedi ki:

  Katılmak lazım aslında. Şansımızı denemeliyiz. 500.000 $ çok iyi para

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yuhh 500 bin dolar ha vay be 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  boş işler bunlar 😉

" YouTube Kısa Film Yarışması Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Kısa Film Yarışması Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Kısa Film Yarışması Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "