YouTube Music’ten Spotify ve Apple Music özelliği


09 Eylül 2020 Çarşamba 23:10
YouTube Music’ten Spotify ve Apple Music özelliği

Bir süre önce tanıtılan YouTube Music, hızla gelişmeye devam ediyor. YouTube Music, oynatma listelerinizi daha da iyi hale getirmek için şarkılar önerecek. Oynatma listeleri oluşturmak pek çok kişinin kullandığı bir özellik. Özellikle Spotify da çok başarılı bir şekilde sunulan önerilen şarkılar YouTube Music tarafına geliyor. YouTube Music şarkı önerisi özelliği ile diğer uygulamalara yaklaşıyor.

YouTube Music şarkı önerisi özelliği

Ne dinlemek istediğinizi çoğu zaman biliyor olsanız da müzik uygulamalarının sizin dinlediğiniz şarkılara göre öneri sunması gerçekten çok iyi oluyor. Farklı şarkıları keşfetmeyi sağlayan bu özellik aynı zamanda dinlediğiniz türdeki şarkılara yenilerini eklemenize de olanak tanıyor.

YouTube Music’in yeni özelliği için özel bir yapay zekâ algoritması kullanıyor. Tıpkı popüler olan uygulamalardaki gibi algoritma öneri sunmak için eski çalma listelerinizdeki şarkıları ve önceden dinlediğiniz şarkıları karıyor ve size benzer türde parçaların da olduğu bir liste oluşturuyor.

YouTube Music sarki onerisi ozelligi-00

Bir oynatma listesi hazırlandığında diğer kullanıcılar bunu profilinizde ve yaptığınız diğer herkese açık oynatma listelerinde görebiliyor. Başkasının çalma listesine rastlarsanız, onların oluşturduğu diğer herkese açık çalma listelerine de göz atabilirsiniz.

YouTube Music, bir süre önce gelmiş olmasına rağmen yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Yakın zaman önce arkadaşlarınızla karışık listeler oluşturmak için yeni bir oynatma listesi özelliği bünyesine eklenmişti.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube Music’ten Spotify ve Apple Music özelliği”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence çok saşma bir özellik, bazen tarzım dışında bir şarkı dinlediğim zaman alakasız bütün parçalar karşıma çıkıyor.

" YouTube Music’ten Spotify ve Apple Music özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Music’ten Spotify ve Apple Music özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Music’ten Spotify ve Apple Music özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 2. 2 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 3. 3 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 4. 4 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 5. 5 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 6. 6 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 7. 7 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 8. 8 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 9. 9 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 10. 10 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!