Okunma

Youtube’dan videolar için yeni kazanç uyarısı!


09 Ağustos 2017 Çarşamba 22:10
Youtube’dan videolar için yeni kazanç uyarısı!

Günümüzde internet kavramı ile bütünleşen ve aylık 1.5 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler video platformu olan YouTube, her geçen gün bir yenilik veya değişiklik ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Video içerik üreticileri için büyük bir gelir kaynağı haline gelen ve televizyonu tahtından indirmeyi hedefleyen Youtube, Video Yöneticisi bölümünde yer alan Para Kazan simgesinde bazı değişikliklere gitti.

Gelin, şimdi Youtube’dan gelir elde eden kullanıcılar için oldukça önemli olan bu değişikliğe yakından göz atalım.

Youtube, Para Kazan simgesinde değişiklik yaptı!

Bugüne kadar Video Yöneticisi bölümünde kullanıcıların gelir elde edebildiği videoları yeşil renkte, gelir elde edilemeyen videoları ise siyah renkte dolar simgesi ile etiketleyen Youtube, sarı renkli dolar simgesi ile bunlara bir yenisini daha ekledi.

17-08/10/youtube-simge-degisiklik.jpg

Youtube’da tüm yaş aralıklarına hitap eden ve uygunsuz içerikler barındırmayan bir video ile, kanlı bir video oyunu, uygunsuz dil, katliam & savaş gibi hassas konuların yer aldığı videoların izlenmesi aynı olsa bile, kazancı ciddi farklılıklar gösterebiliyor.

Bu farkın kullanıcılar tarafından daha kolay bir şekilde anlaşılmasını isteyen Youtube, her marka için uygun bulunmayarak daha az reklam alan veya reklamverenler tarafından uygun bulunmayan videoları artık sarı dolar simgesi ile etiketliyor.

Kullanıcılar uygun bulunmayan videoları için Youtube’a itirazda bulunabilirken, yeni yükledikleri videoları liste dışı yaparak reklam koşullarını kolayca görebiliyorlar.

:: Youtube’un bu değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Youtube’dan videolar için yeni kazanç uyarısı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bunu yapalı bir seneyi geçti

  2. SDN Okuru dedi ki:

    youtuber lara dahamı az para kazandıracak.

" Youtube’dan videolar için yeni kazanç uyarısı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Youtube’dan videolar için yeni kazanç uyarısı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Youtube’dan videolar için yeni kazanç uyarısı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "