YouTube, nihayet ‘kırpma’ özelliğini duyurdu


29 Ocak 2021 Cuma 08:59
ABONE OL
YouTube, nihayet ‘kırpma’ özelliğini duyurdu

Google’dan sonra en büyük arama motoru unvanına sahip YouTube, uzun yıllardır rakiplerinde olan özelliği nihayet kullanıma sunuyor. Çevrimiçi paylaşım sitesi artık kısa video parçası seçmenize izin veren kırpma özelliğine sahip.

YouTube yeni özelliğe “Clips” adını verdi

Yeni özellik sayesinde 5 ila 60 saniye arasında klipler oluşturabilmeniz artık mümkün. Videonun altında yer alan “makas” simgesi ile oluşturabilen klipler, hem canlı yayın hemde önceden yüklenmiş video için gerçekleştirilebiliyor.

Özellik, klip için istediğiniz giriş ve çıkış noktalarını seçmek üzerine sağa ve sola sürükleyebileceğiniz bir çift kaydırıcı ile çalışıyor. Ayrıca özelliği kullanırken ana video oynatıcısının ekranda kalması sayesinde seçiminizi önizleyebilmeniz ve iyileştirebilmeniz mümkün.

Ek olarak oluşturduğunuz klibi onayladıktan sonra 140 karaktere kadar başlık verebilecek ve “klibi paylaş” düğmesi ile içeriği sosyal medya sitelerinden, e-postaya istediğiniz yerde paylaşabileceksiniz.

Yakın zamanda tüm kullanıcılara açılması beklenen özellik. Şimdilik yalnızca test aşamasında. Şu an için teste dahil olan bir içerik üreticisinin videosunda görülebilen özelliğin, tüm kullanıcılara açıldığında yalnızca masaüstü ve Android versiyonunda kullanılabileceği belirtiliyor.

Ayrıca YouTube Topluluk Yöneticisi, Clips“i duyuran bir gönderide konu ile ilgili düşüncelerini şöyle aktarıyor; Bu özelliği test etmeye devam ediyoruz ve geri bildiriminize göre güncellemeler yapacağız. Clips’in kullanılabilirliği hakkında paylaşacağımız yeni bilgiler olduğunda bu gönderiyi güncelleyeceğiz , bunun çok istenen bir özellik olduğunu bildiğimiz için hepiniz test etmeye can atıyorsunuz.” dedi.

Clips” adını alan kırpma özelliğinin şu anda sadece seçkin içerik oluşturucularla test aşamasında olduğunu belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Güzel…

" YouTube, nihayet ‘kırpma’ özelliğini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube, nihayet ‘kırpma’ özelliğini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube, nihayet ‘kırpma’ özelliğini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği