Okunma

YouTube, Apple Music ve Spotify’a rakip oluyor!


08 Aralık 2017 Cuma 17:30
YouTube, Apple Music ve Spotify’a rakip oluyor!

Apple Music ve Spotify gibi çevrimiçi müzik servisleri kullanıcılara sunduğu kampanyalar sayesinde her geçen gün popülerliğini artırmaya devam ederken, bu alanda hizmet veren servislerin sayısı artmaya devam ediyor.

Bloomberg’in yayınladığı yeni bir rapora göre, son yıllarda gösterdiği gelişim ile adeta internetin hakimi haline gelen YouTube, son günlerde gelecek yıl kullanıcılara sunacağı çevrimiçi müzik servisi üzerinde çalışıyor.

YouTube Remix gelecek yıl Mart ayında kullanıma sunulacak!

Remix olarak adlandırılacak servisin, 2018 yılı Mart ayında kullanıcılara sunulacağı dile getiriliyor. Youtube’un abonelerine en geniş arşivi sunabilmek için, üç büyük müzik yayıncısı ile görüştüğü iddia ediliyor.

Bu görüşmeler Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Warner Music Group ile gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra, Vevo gibi bazı yayıncılar ile YouTube arasında uzun süredir bir ortak çalışma yapıldığını ve büyük bir müzik klibi havuzunun kontrol edildiğini hatırlatmak isteriz.

Müzik videoları platformun en popüler içerikleri arasında yer alıyor. Ancak, YouTube, sanatçı ve yayıncılar ile telif hakkı ihlali ve yetersiz tazminat konusunda sorun yaşamaya ve eleştirilmeye devam ediliyor.

Bu nedenle YouTube’un yayıncılar ile müzik servisi için sağlam bağlantılar kurması gerekiyor. Zira, şu anda sırasıyla 27 ve 60 milyonun üzerinde abonesi olan Apple Music ve Spotify ile rekabet etmek kolay olmayacak.

:: YouTube’un çevrimiçi müzik servisi hazırlığında olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “YouTube, Apple Music ve Spotify’a rakip oluyor!”

  1. arda turan dedi ki:

    bence youtube boşuna giriyor bu işlere, apple ve spotify bu işi çok iyi yapıyor. YouTube ve google bin işi gücü reklam vermek. Youtube ve googlenin her tarafından reklam fışkırıyor.

  2. efkan dedi ki:

    ohooo işler iyice kızışacak

" YouTube, Apple Music ve Spotify’a rakip oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube, Apple Music ve Spotify’a rakip oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube, Apple Music ve Spotify’a rakip oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "