Okunma

YouTube sahte haber iddiasıyla tepkileri üzerine çekti!


22 Şubat 2018 Perşembe 06:00
YouTube sahte haber iddiasıyla tepkileri üzerine çekti!

Sahte haberler üzerinde devam eden tartışmalarda, sık sık Facebook ve Google’ın yanlış bilgi yayma konusunda eleştirildiklerini duyuyoruz. Ayrıca, her ikisi de son zamanlarda, yanlış bilgi kaynaklarının platformlarında yayılmasını önlemek için çaba harcamışken, yinede sahte haber sorunun önüne geçebilmiş değiller. Şimdi ise YouTube sahte haber iddiasıyla çalkalanıyor.

Trend video, YouTube sahte haber iddialarını başlattı!

YouTube sahte haberler konusunda daha az sıklıkla konuşuluyor olsa da, şu an skandalın sahibi konumunda, bugün erken saatlerde sitede bir numaraya yükselen video, David Hogg’un Marjory Stoneman Douglas Lisesi öğrencisi olmadığını ve tam aksine David’in bir aktör olduğunu savunan, yaşananların tıpkı bir tiyatro olduğunu söyleyen insanlar tarafından tepkileri üzerine çekerek bir çok kötü yorum aldı.

Olay hakkında kimsenin net bir bilgisi olmamasına rağmen bazı insanlar haberin doğru olduğunu savunurken, bazıları ise tamamen düzmece olduğunu söylüyor.

:: Olay hakkında sizin bilginiz var mı?

 
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube sahte haber iddiasıyla tepkileri üzerine çekti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube sahte haber iddiasıyla tepkileri üzerine çekti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube sahte haber iddiasıyla tepkileri üzerine çekti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "