Okunma

YouTube’a Tek Kanal Zorunluluğu Geliyor


19 Mayıs 2013 Pazar 15:00
YouTube’a Tek Kanal Zorunluluğu Geliyor

YouTube daha önce site üzerindeki içeriğin daha düzenli ve göze daha çok hitap eder bir şekilde yer alması için Tek Kanal tasarımı isimli bir görünümü duyurmuştu. Duyurunun ardından sadece isteyen kanal sahipleri için kullanılabilir olan Tek Kanal tasarımı, bazı kanal sahiplerinin dikkatini çekmiş ve kullanılmaya başlanmıştı.

Hala sadece gönüllü kanal sahiplerinin kullanımında olan Tek Kanal tasarımı, Google‘ın yaptığı açıklamaya göre 5 Haziran‘dan itibaren tüm kanal sahipleri için zorunlu hale gelecek. Bu sayede tüm kanallarda tek bir tasarım elde etmek isteyen Google, içeriğin daha verimli bir şekilde kullanıcıya ulaşmasını hedefliyor.

Bu tasarım sayesinde telefon, tablet, masaüstü ve TV platformlarında kanallar en iyi şekilde ve benzer yapılarda görüntülenmiş olacak. Ayrıca Tek Kanal tasarımına geçen kanallarda önceki duruma göre yüzde 20 oranında bir sayfa görüntüleme artışı olmuş durumda. 5 Haziran itibari ile otomatik olarak geçişlerin yapılacağı Tek Kanal tasarımına, kanal sahipleri isterlerse o güne kadar kendi istekleri ile de bu bağlantıdan geçebilecekler.

:: YouTube’un Tek Kanal tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “YouTube’a Tek Kanal Zorunluluğu Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  18:03 nasıl bir göz var arkadaş miyop kaç numara ? en dikkatsiz şekilde baksam bile oradakilerin nexus 4 nexus 7 ve samsung chromebook olduğu anlaşılıyor ipad mini dediğin cihazın nexus 7’den sonra çıkarıldığını belirtmemede gerek yok sanırım nasıl tasarımını benzetsin google ? ancak ipad mini nexus 7’ye benzeyebilir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence işi paralı hale getirmenin temelini atıyorlar. Bİnlerce kanal var, bu istediğiniz her şeyi bulmak demek, yani inanılmaz bir arşivin temeli atıldı, artık paralı hale getirmenin zamanı bence…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  19.05.2013 18:03 lazer göz ameliyatlarında indirim varmış, bir bak istersen.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  19.05.2013 18:03 – Arpan fazlamı geldi? 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Abi Allah için bir eski görünüm bir de yeni görünüm şeklinde resim koysanız, yani ne tek kanalın ne oldugu anlasılıyor nede eski kanalların ne oldugu koymussunuz youtube videosunu açıklamasını yapmışsınız o kadar. Neyin değişeceğini anlamıyoruz ki 5 hazirana kadar kanalın görsel olarak ne değişikliği olucak okuyarak anlasılmıyor resim lütfen.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  YA ŞU OLAYA BAK HABERA TIKLAMADAN BÜYÜK FOROĞRAFA DİKKATLİ BAKMADIM SANDIMKİ İPHONE MACBOOK AİR VE İPAD MİNİ VAR MEĞER SAMSUNG VE DİĞERLERİYMİŞ ARTIK FAZLA SÖZE GEREK YOK BU KADAR DA ÇAKMA ÜRÜN OLMAZZ!!

" YouTube’a Tek Kanal Zorunluluğu Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’a Tek Kanal Zorunluluğu Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’a Tek Kanal Zorunluluğu Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "