Okunma

YouTube Tekrar Kapanmasın!


28 Mart 2008 Cuma 22:00
YouTube Tekrar Kapanmasın!
Bildiğiniz üzere popüler paylaşım sitelerine zaman zaman erişim yasağı getiriliyor ve bu siteler birçok kullanıcı tarafından görüntülenemiyor. Hukuk sistemimizdeki internet ve sayısal yayıncılıkla ilgili boşluklar sebebiyle, hakimlerin ve savcıların da eli kolu bağlı. Bu sebeple garip, işlevsiz veya aşırı gibi yorumlanabilecek ceza ve yaptırımları sürekli görüyoruz.

Bunun önüne geçmek şu an için mümkün değil; fakat uygunsuz içeriği YouTube.com sitesine rapor ederseniz belki YouTube.com kapanmadan bu videolardan kurtulunması mümkün olur. Özellikle de bir GMail hesabınız varsa, YouTube.com’a kaydılmanız çok daha kolay. Adım adım anlatıyoruz.YouTube’da olmaması gereken bir video gördünüz ve bunu bildirmek istiyorsunuz. Ne YouTube kapansın ne de o video orada kalsın!
Gerekli videoyu buldunuz diyelim (buradaki konu mankeni).
Flag düğmesine bastınız ama üye değilsiniz dedi. Gmail hesabınız varsa YouTube’a üyelik daha kolay. Gelin adımlara bakarım.Login with your Google account, kısmına tıklayın.
Burada geçerli bir Google/GMail hesabı girin.
YouTube hesabınız için gerekli kullanıcı adını seçip gerekli kısımları
doldurun. Hâlihazırda bir YouTube hesabınız varsa ve bunu Google
hesabınbızla birleştirmek istiyorsanız sol taraftan devam edebilirsiniz.

Kullanıcı adınızı denetleyin ve formu gönderin.
Önceki videoya dönün ve şimdi tekrar kendisini FLAG tuşu ile işaretlemeye çalışın.
Genellikle aşağılayıcı, ırkçı, ulusları küçük düşürücü videolar HATE SPEECH olarak işaretlenebilir.Gerekli bildirimi yaptınız. Sizle beraber birkaç vatansever Türk genci
daha bu işi yaptığında video illa ki Google tarafından YouTube
sitesinden kaldırılacaktır. Ne YouTube kapansın ne o videolar oralarda
dursun diyorsanız, bu çalışmayı diğer dostlarınızla paylaşın!

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “YouTube Tekrar Kapanmasın!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yeni bilgileri paylaşın lütfen arkadaşlar. SDN editörleri artık HATE SPEECH diye bir seçenek yok, doğru mu yaptım bilmiyorum ama bourjhamoud1915 veya 1915boujhamoud denen aşağılık şahsiyetsizin eklediği videoları “Hateful or abusive content-promotes hatred or violence ve ardından national origin seçeneklerini kullanarak google yetkililerine bildirmeye çalıştım. Bunlar çok hassas konular editör arkadaşlar! Lütfen gereken hassasiyeti gösteriniz!…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    teşekürler…

" YouTube Tekrar Kapanmasın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Tekrar Kapanmasın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Tekrar Kapanmasın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "