YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar


26 Haziran 2020 Cuma 07:00
YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar

YouTube hem bir mobil uygulama olarak hem de masaüstü sürümüyle çok daha fazla kullanıldığı düşünülüyor. Böyle olsa da yeni rakamlar televizyon tarafında da güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle salgın döneminde YouTube kullanımlarının arttığını görüyoruz. Hâl böyle olunca evinde yüksek çözünürlüklü ve daha geniş bir ekranda video izlemek isteyenlerin sayısında da önemli bir artış oldu. İşte YouTube televizyon izleyicisi sayısı!

YouTube televizyon izleyicisi sayısı milyonlara ulaşıyor

Popülerliğine her geçen gün popülerlik katan YouTube, kullanıcı sayısının inanılmaz yükseldiği verilerle kanıtlandı. Şimdi ise ”ben televizyon izlemiyorum” diyenleri şaşırtacak belki de izlediklerini ortaya çıkartacak rakamlar ortaya çıktı. Yeni açıklanan rakamlara göre YouTube televizyon izleyicisi her ay ortalama 100 milyon civarında. Bir de rakam yalnızca ABD’dekilerin sayısı.

İnsanlarını hayatını birçok açıdan daha kolay hâle getiren akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar, izleme alışkanlıklarını da değiştirdi. Hâl böyle olunca televizyonun pabucu dama atılmıştı ancak son rakamlar, televizyona tekrar bir dönüşün yaşandığını gösteriyor

YouTube TV’nin izleme süresi de arttı. Geçen yıldan bu yana izlenmeler, yüzde 80 artarken, canlı içerik izleme süresi 2019 yılına kıyasla mart ayında yüzde 250 büyüdü. Bu noktada Corona virüsünün önemli etkisinin olduğunu söylemek mümkün olsa da insanlar büyük ekrandan içerikler izlemek istiyor. Söz konusu durum da akıllı telefonlarda da büyük ekranlı modellerin daha çok tercih edilmesinden eğilimin bu yöne doğru kaydığını gösteriyor.

Yani insanların birçoğu artık ”büyük ekran” deneyimi yaşamak istiyor ve televizyon da bunu oldukça iyi karşılıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 2. el araba fiyatları - Aldığınız arabada olması gereken teknolojiler 2. el araba fiyatları - Aldığınız arabada olması gereken teknolojiler
  2. 2 Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite
  3. 3 Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi
  4. 4 WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır? WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır?
  5. 5 SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video) SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video)
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro
  7. 7 MacBook'u hurdaya çeviren hatalar! MacBook'u hurdaya çeviren hatalar!
  8. 8 GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık! GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık!
  9. 9 Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı
  10. 10 POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma