YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar


26 Haziran 2020 Cuma 07:00
YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar

YouTube hem bir mobil uygulama olarak hem de masaüstü sürümüyle çok daha fazla kullanıldığı düşünülüyor. Böyle olsa da yeni rakamlar televizyon tarafında da güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle salgın döneminde YouTube kullanımlarının arttığını görüyoruz. Hâl böyle olunca evinde yüksek çözünürlüklü ve daha geniş bir ekranda video izlemek isteyenlerin sayısında da önemli bir artış oldu. İşte YouTube televizyon izleyicisi sayısı!

YouTube televizyon izleyicisi sayısı milyonlara ulaşıyor

Popülerliğine her geçen gün popülerlik katan YouTube, kullanıcı sayısının inanılmaz yükseldiği verilerle kanıtlandı. Şimdi ise ”ben televizyon izlemiyorum” diyenleri şaşırtacak belki de izlediklerini ortaya çıkartacak rakamlar ortaya çıktı. Yeni açıklanan rakamlara göre YouTube televizyon izleyicisi her ay ortalama 100 milyon civarında. Bir de rakam yalnızca ABD’dekilerin sayısı.

İnsanlarını hayatını birçok açıdan daha kolay hâle getiren akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar, izleme alışkanlıklarını da değiştirdi. Hâl böyle olunca televizyonun pabucu dama atılmıştı ancak son rakamlar, televizyona tekrar bir dönüşün yaşandığını gösteriyor

YouTube TV’nin izleme süresi de arttı. Geçen yıldan bu yana izlenmeler, yüzde 80 artarken, canlı içerik izleme süresi 2019 yılına kıyasla mart ayında yüzde 250 büyüdü. Bu noktada Corona virüsünün önemli etkisinin olduğunu söylemek mümkün olsa da insanlar büyük ekrandan içerikler izlemek istiyor. Söz konusu durum da akıllı telefonlarda da büyük ekranlı modellerin daha çok tercih edilmesinden eğilimin bu yöne doğru kaydığını gösteriyor.

Yani insanların birçoğu artık ”büyük ekran” deneyimi yaşamak istiyor ve televizyon da bunu oldukça iyi karşılıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası