YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar


26 Haziran 2020 Cuma 07:00
YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar

YouTube hem bir mobil uygulama olarak hem de masaüstü sürümüyle çok daha fazla kullanıldığı düşünülüyor. Böyle olsa da yeni rakamlar televizyon tarafında da güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle salgın döneminde YouTube kullanımlarının arttığını görüyoruz. Hâl böyle olunca evinde yüksek çözünürlüklü ve daha geniş bir ekranda video izlemek isteyenlerin sayısında da önemli bir artış oldu. İşte YouTube televizyon izleyicisi sayısı!

YouTube televizyon izleyicisi sayısı milyonlara ulaşıyor

Popülerliğine her geçen gün popülerlik katan YouTube, kullanıcı sayısının inanılmaz yükseldiği verilerle kanıtlandı. Şimdi ise ”ben televizyon izlemiyorum” diyenleri şaşırtacak belki de izlediklerini ortaya çıkartacak rakamlar ortaya çıktı. Yeni açıklanan rakamlara göre YouTube televizyon izleyicisi her ay ortalama 100 milyon civarında. Bir de rakam yalnızca ABD’dekilerin sayısı.

İnsanlarını hayatını birçok açıdan daha kolay hâle getiren akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar, izleme alışkanlıklarını da değiştirdi. Hâl böyle olunca televizyonun pabucu dama atılmıştı ancak son rakamlar, televizyona tekrar bir dönüşün yaşandığını gösteriyor

YouTube TV’nin izleme süresi de arttı. Geçen yıldan bu yana izlenmeler, yüzde 80 artarken, canlı içerik izleme süresi 2019 yılına kıyasla mart ayında yüzde 250 büyüdü. Bu noktada Corona virüsünün önemli etkisinin olduğunu söylemek mümkün olsa da insanlar büyük ekrandan içerikler izlemek istiyor. Söz konusu durum da akıllı telefonlarda da büyük ekranlı modellerin daha çok tercih edilmesinden eğilimin bu yöne doğru kaydığını gösteriyor.

Yani insanların birçoğu artık ”büyük ekran” deneyimi yaşamak istiyor ve televizyon da bunu oldukça iyi karşılıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2